SportNogometVisočani poraženi prvi put ove sezone na teškom gostovanju u Gabeli: NK...

Visočani poraženi prvi put ove sezone na teškom gostovanju u Gabeli: NK GOŠK – NK Bosna 1:0

KRAJ UTAKMICE: Završen je u ovim trenucima posljednji susret petog kola Prve nogometne lige Federacije BiH u Gabeli, gdje su se sastale ekipe NK GOŠK i NK Bosna Visoko. Nakon 90 minuta igre u Gabeli, Visočani nisu uspjeli savladati ekipu GOŠK-a, koja je dosta dobro stajala na terenu tokom cijele utakmice, te su izabranici trenera Faruka Dedića primorani upisati prvi ovosezonski poraz, nakon furioznog starta i pobjede u prva četiri kola.

Podsjećamo, domaći nogometaši su do prednosti došli u 27. minuti golom Petrovića, kada je GOŠK poveo sa 1:0. Taj rezultat će ostati do kraja utakmice, a jedina veća promjena na terenu u nastavku susreta desila se u 56. minuti, kada je Đajić u redovima GOŠK-a zaradio crveni karton zbog igranja rukom.

I pored igrača više na terenu Visočani nisu uspjeli doći do izjednačenja ili eventualnog preokreta, te će do narednog kola ekipi kakanjskog Rudara prepustiti prvo mjesto na tabeli Prve nogometne lige Federacije BiH.

Na samom početku utakmice domaći nogometaši su krenuli silovito, sa jakim pressingom na zadnju liniju Bosne, zbog čega je odbrana visočkog tima izgledala dosta smušeno i pogubljeno u većem dijelu susreta, posebno u prvom njegovom dijelu. Takav pritisak trajat će gotovo pola sata na terenu u Gabeli, kada domaći sastav steže obruč oko gola Bosne, dok Visočani ne uspijevaju doći do gola GOŠK-a. Pritisak na odbranu visočkog sastava nogometašima GOŠK-a se isplatio u 27. minuti, kada je odbrana Bosne pogriješila, što vješto koristi Petrović za postizanje pogotka. Njegov prvi šut sjajni golman Abadžija je odbranio, ali se lopta nesretno odbila ponovo do Petrovića koji je tada šalje iza leđa nemoćnog Abadžije.

U nastavku prvog dijela Visočani su uspjeli malo vratiti svoju igru i zaprijetiti nekoliko puta golmanu domaćeg tima, ali poprilično bezuspješno. Najbolju priliku imali su u posljednjoj minuti prvog dijela susreta, kada je Hrelja prošao kroz cijelu odbranu GOŠK-a i uspio progurati loptu pored golmana domaćeg sastava, ali se lopta samo prošetala gol linijom, nakon čega je odbrana GOŠK-a reagovala.

Drugi dio susreta GOŠK ponovo otvara dosta agresivno, sa jakim pressingom, ali samo do 56. minute, kada je Đajić zaradio crveni karton i napustio teren. Visočani su u nastavku imali igrača više, ali i jaku odbranu GOŠK-a koja se nalazi tik uz šesnaesterac ispred svog gola. Ispostavit će se da do kraja utakmice Visočani nisu uspjeli proći pored ove odbrane i doći do eventualne prilike za izjednačenje, a dva sjajna udarca na gol GOŠK-a uputili su I. Džafić i Čabaravdić, no oba puta lopta odlazi tik preko gola.

Stezali su obruč visočki nogometaši i pokušavali nekoliko puta, ali bezuspješno, bez pravih prilika, zbog čega je do kraja susreta rezultat ostao 1:0 u korist GOŠK-a.

Zaista teško gostovanje imali su izabranici Faruka Dedić, koji iz Gabele dolaze praznih ruku, ali s obzirom na sjajnu igru u prethodna četiri kola sigurni smo da će se tim sa stadiona u Lukama vrlo brzo vratiti u dobru formu i da će vrlo brzo zaboraviti poraz koji im je nanijela ekipa GOŠK-a.

Svakako, taj brzi povratak u dobru formu će im biti itekako potreban jer već narednog vikenda na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom dočekuju poprilično neugodnog protivnika, ekipu NK Travnik, koja se trenutno nalazi na desetoj poziciji tabele Prve lige FBiH.

Ovom utakmicom u Gabeli kompletirano je peto kolo Prve lige FBiH, u kojem su postignuti sljedeći rezultati:

Zvijezda – Sloga (SH) 2:1.

Nakon ovog kola Visočani će, barem do narednog vikenda, prvo mjesto tabele prepustiti komšijama iz Kaknja, ekipi Rudara, koja je u dosadašnjem toku prvenstva ostvarila 13 bodova, za razliku od Bosne koja će se preseliti na drugu poziciju sa jednim bodom manje.

Ovim informacijama završavamo današnji prenos utakmice iz Gabele, u okviru petog kola Prve lige FBiH, a u kojoj je visočka Bosna pretrpjela prvi ovosezonski poraz od ekipe GOŠK-a, sa minimalnih 1:0.

Sa vama je danas bio vaš komentator Enes Hodžić, a do narednog prenosa preporučujemo vam da za sve informacije iz Visokog i okoline pratite vaš portal Visoko.co.ba. Želimo vam ugodno popodne uz srdačan sportski pozdrav.

90’ +2 – Dvije minute nadoknadio je glavni arbitar ovog susreta, Bajraktarević, od čega je protekao već jedan minut. Visočani su u posljednjem minutu stigli do nove i vjerovatno posljednje prilike, kada je nakon igranja rukom Bošnjaka dosuđen slobodni udarac za Bosnu. To je posljednja prilika za Visočane da stignu do izjednačenja.

90’ – Posljednji minuti utakmice su u toku, Visočani su imali čini se i posljednju priliku da dođu do izjednačenja na ovom susretu, ali nakon centaršuta napravljen je prekršaj u napadu i Visočani čini se u Gabeli gotovo tradicionalno ostaju bez bodova.

88’ – Navaljuju i dalje Visočani na gol GOŠK-a, ali bezuspješno. Veoma malo vremena je ostalo do kraja susreta, a igrači Bosne bez pravih prijetnji teško da će doći do makar jednog boda u samom finišu susreta. Mujezinović je u ovim trenucima šutirao, ali loše jer lopta nakon njegovog udarca ide visoko iznad gola.

85’ – Pet minuta je ostalo do kraja regularnog toka susreta, Visočani stežu obruč oko gola GOŠK-a, ali sve je manje vremena da kreiraju prave prilike za izjednačenje. U međuvremenu Papaz je pokušao ugroziti gol domaće ekipe dalekometnim šutem, ali lopta odlazi visoko iznad gola, te nema prijetnje Nikoliću na golu tima iz Gabele.

81’ – Čabaravdić, najbolji strijelac visočkog tima u ovoj sezoni, sjajno je pokušao sa vrha šesnaesterca, zaprijetivši golu GOŠK-a. Sjajan je to bio šut, ali lopta odlazi tik iznad gola, te nema promjene rezultata u Gabeli.

80’ – Deset minuta ostalo je do kraja regularnog toka utakmice, a Visočani su znatno ubrzali igru u pokušaju da dođu do izjednačenja na ovoj utakmici. No, ni to ne pomaže izabranicima Faruka Dedića koji osim šuta Idriza Džafića i nekoliko solidnih centaršuteva nisu uspjeli napraviti mnogo prijetnji golu Nikolića.

78’ – Nova javna opomena, a ovog puta žuti karton zaradio je Denis Cana zbog prigovora sudiji Bajraktareviću.

77’ – Petnaestak minuta ostalo je do kraja utakmice u Gabeli, a Visočani iako imaju igrača više ne uspijevaju napraviti jači pritisak na gol domaćeg sastava. Igra se preselila otprilike na polovinu terena, s tim da je lopta većinu vremena u posjedu gostujućeg tima, koji pokušavaju doći do izjednačenja.

73’ – Braća Džafić u redovima visočke Bosne su dosta aktivni u napadu i prijete golu GOŠK-a. U ovim trenucima, sa ivice šesnaesterca, šut je uputio Vedad Džafić koji je u drugom poluvremenu ušao u igru, ali lopta odlazi visoko preko gola.

71’ – Iako Visočani stežu obruč ispred gola domaće ekipe, igrači GOŠK-a uspijevaju pronaći rupe u odbrani visočke Bosne i dolaze do jedne izgledne polukontre, nakon koje su mogli riješiti utakmicu. Ipak, dosuđena je nedozvoljena pozicija, ali golman Abadžija je imao posla na gol liniji, kojeg je i pored dosuđenog ofsajda izvršio dobro.

68’ – Visočani napokon dolaze do pravih prilika pred golom GOŠK-a i stvaraju napokon malo uzbuđenja u sferi napada. Sjajan šut na gol domaćih uputio je Idriz Džafić pod samu prečku, ali siguran je golman domaćeg sastava, Nikolić koji sjajnom paradom brani ovaj šut Džafića. Ipak, ovo je sjajana najava preokreta koji najavljuju igrači gostujućeg sastava.

65’ – Polagano Visočani uspijevaju doći do terenske inicijative i sve češće je lopta u njihovom posjedu, što dovodi gostujuće nogometaše do mogućih prilika. Dosta širine u igru gostiju unio je Čabaravdić, koji je prije nekoliko minuta ušao u igru.

Također, u ovim trenucima trener visočke Bosne, Dedić izvršio je i treću izmjenu, nakon koje je teren napustio Čiva, a u igru je ušao V. Džafić, koji će doprinijeti skoku gostiju iz Visokog.

Drugu izmjenu izvršio je i trener domaćeg sastava, Nedim Jusufbegović, te je van igre izašao Ramić, kojeg je zamijenio Macej.

61’ – Nova prilika za domaće nogometaš i novi slobodni udarac, koji je izveo najbolji igrač domaćeg sastava Bošnjak, ali Abadžija na golu Bosne je siguran i hvata tu loptu.

58’ – U ovim trenucima oba trenera su se odlučila da izvrše izmjene i time vjerovatno pokrenu igru u svoju korist. Trener visočke Bosne, Faruk Dedić je izvršio dvije izmjene te su van igre izašli Čehajić i Čulov, dok su u igru ušli Porča i Čabaravdić. Time je Dedić definitivno odredio ofanzivan nastavak utakmice za Visočane, koji moraju stići do pogotka u ovakvoj situaciji na izuzetno teškom gostovanju u Gabeli.

Na drugoj strani iz igre je izašao Mekić, kojeg će u nastavku zamijeniti Dodik.

56’ – Treća javna opomena u ovim trenucima na utakmici u Gabeli, a zbog igranja rukom u zadnjoj liniji Đajić u redovima GOŠK-a je kažnjen crvenim kartonom, te će u nastavku utakmice domaća ekipa igrati sa igračem manje, što je dobra prednost za Visočane.

55’ – Nova prilika za igrače GOŠK-a, šutirao je Bošnjak, ali lopta iz gotovo idealne prilike odlazi pored gola, no opasnosti pred golom Bosne se nastavljaju redati.

53’ – Visočani uspijevaju malo da dođu do svoje igre, ali i dalje bez prave realizacije na polovini domaće ekipe, a tako je i sa GOŠK-om koji nastavlja sa pressingom putem kojeg su došli i do pogotka u prvom dijelu utakmice. Nekoliko opasnih situacija spasila je, danas dosta nespretna, odbrana visočke Bosne, ali evidentno je ukoliko se nešto ne promijeni Visočani će biti u opasnosti da prime još jedna pogodak.

49’ – Silovito su ponovo krenuli igrači GOŠK-a i na početku drugog poluvremena, agresivno i često na ivici prekršaja, te su stvorili već nekoliko izglednih prilika pred golom gostiju iz Visokog, ali bez promjene rezultata.

S druge strane Visočani se i dalje pomalo muče u odbrani i sa prenosom lopte na polovinu protivnika, te s ovakvom igrom teško da mogu doći do željenog rezultata u ovoj utakmici.

46’ – U ovim trenucima je počelo drugo poluvrijeme posljednje utakmice petog kola Prve nogometne lige Federacije BiH, koja se u Gabeli igra između ekipa NK GOŠK i NK Bosna Visoko. Nakon prvih 45 minuta igra ekipa GOŠK-a uspjela je doći do prednosti, ali i Visočani su uspjeli nekoliko puta pred kraj poluvremena zaprijetiti, te smo sigurni da nas očekuje uzbudljivo drugo poluvrijeme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Završeno je u ovim trenucima prvo poluvrijeme posljednje utakmice petog kola Prve nogometne lige Federacije BiH, u okviru koje su se u Gabeli sastale ekipe NK GOŠK i NK Bosna Visoko.

Prvo poluvrijeme donijelo je dosta uzbuđenja i agresivne igre, te smo imali priliku da gledamo uzbudljivu utakmicu u Gabeli, a svoju dobru igru i inicijativu domaći nogometaši uspjeli su krunisati u 27. minuti pogotkom Petrovića, koji je GOŠK doveo do prednosti.

Od samog početka utakmice odbrana Bosne iz Visokog je dosta loše stajala, a dodatno je njihovoj smušenosti doprinio pressing igrača GOŠK-a, te je prvih pola sata igre lopta većinu vremena bila u posjedu domaćih nogometaša, na polovini visočke Bosne. Takvu jednu nesprednost odbrane gostiju iz Visokog iskoristili su igrači GOŠK-a u 27. minut, kada je Petrović izašao gotovo sam pred golmana. Prvi njegov udarac odbranio je golman Nino Abadžija, ali lopta se nesretno odbija ponovo do Petrovića koji drugim udarcem loptu šalje iza leđa Abadžije za vodstvo domaćih od 1:0.

U nastavku poluvremena Visočani su polahko pokušavali da se vrate u igru i zaprijete golu domaćih, što im je donekle i uspijevalo te su posljednjih deset minuta uspijevali da naprave pritisak na odbranu GOŠK-a, u nadi da do kraja prvog dijela utakmice dođu do izjednačenja. To im nije “pošlo za nogom”, ali je sigurno da su svoju igru popravili do kraja prvog dijela, što je najzad krunisano i nevjerovatnom prilikom u posljednjoj minuti prvog poluvremena, kada je Hrelja uspio proći cijelu odbranu GOŠK-a i zaprijetiti golu domaćih, ali igrači tima iz Gabele su uspjeli otkloniti ovu opasnost sa same gol crte za očuvanje prednosti nakon prvog dijela.

No, nakon prvih 45 minuta igre i onog što su obje ekipe pokazale, sigurni smo da nas u nastavku čeka još mnogo više uzbuđenja i prilika, posebno za Visočane koji će vršiti pritisak u nadi da dođu do izjednačenja i eventualnog preokreta, te vjerujemo da nas očekuje itekako uzbudljiva utakmica.

Uskoro smo ponovo na stadionu u Gabeli, stoga ostanite uz vaš portal Visoko.co.ba, jedini pravi izvor informacija iz Visokog i okoline.

45’ +1 – I nevjerovatno, u jedinoj minuti nadoknade prvog poluvremena Visočani su uspjeli napraviti najbolju priliku za postizanje pogotka. Hrelja je uspio proći po lijevoj strani i doći do samog gola nakon čega je udvojen, ali je uspio gurnuti tu loptu pred gol GOŠK-a pored golmana domaćih. Lopta se prošetala po gol liniji domaće ekipe, nakon čega odbrana GOŠK-a čisti opasnost pred svojim golom i rezultat u prvom poluvremenu ostaje 1:0 u korist GOŠK-a.

44’ – Minut je ostao do kraja regularnog toka vremena u prvom dijelu ove utakmice, a Visočani napokon imaju nešto više prostora i grade nešto duže napade. U posljednjoj minuti Hrelja je dva puta bio u prilici da centaršutom uposli nekog od svojih kolega, no sve je to neuspješno jer nema prave reakcije Visočana u šesnaestercu GOŠK-a, te nema ni pravog šuta na gol domaće ekipe.

41’ – Četiri minute prije kraja regularnog toka vremena u prvom dijelu utakmice Visočani uspijevaju da malo poslože svoju igru i da stegnu obruč oko gola domaćih. Iz svega toga rodio se novi korner za goste iz Visokog, nakon kojeg je Čubara pokušao zaprijetiti glavom golu GOŠK-a, ali lopta odlazi preko gola i nema promjene rezultata.

39’ – Zaista loše izgleda u nekoliko navrata odbrana visočke Bosne, koja bi gostujuću ekipu mogla koštati poraza. Ponovo, kao i u 27. minuti kada su primili pogodak, odbrambeni igrači Bosne griješe i ponovo je Petrović bio u gotovo stopostotnoj prilici, ali nasreću dosta nespretno reaguje i nema promjene rezultata u Gabeli.

Do kraja prvog dijela utakmice ostalo je nešto manje od deset minuta igre.

37’ – Dobro u ovim trenucima kombinuju igrači gostujućeg tima, ali na kraju izostaje kvalitetna realizacija pred golom GOŠK-a, nakon čega bi došli do prilike za izjednačenje. No, nakon početnog pritiska domaćih, Visočani se ipak malo bude i pokušavaju doći do pogotka.

34’ – Zaoštrila se igra u Gabeli, te su sve češći prekidi na terenu, zbog čega je u ovim trenucima Mujezinović iz visočke Bosne ostao ležati na terenu dok mu se ukazuje pomoć, nakon jednog prekršaja domaćih koji dosta agresivno igraju na sredini terena, što je jedan od uzroka nemogućnosti Bosne da dođe do pravih prilika pred golom protivnika.

33’ – Jedna dobra akcija i Visočana, na drugoj strani terena, koji pokušavaju igru prenijeti na polovinu protivnika. Ovog puta u prilici je bio Mujezinović, koji je šutirao na gol domaće ekipe, ali lopta odlazi pored gola nakon njegovog udarca, bez prave prijetnje po gol domaćih.

31’ – Dosta nespretno reaguje odbrana visočke Bosne, gdje se stvaraju i najveći problemi za Visočane, što nerijetko domaći nogometaši koriste za kreiranje prilika, upravo tako je bilo i prije nekoliko trenutaka, kada su gosti šutirali na gol, ali lopta se odbija od igrače Bosne i odlazi u korner, koji u nastavku akcije gosti dosta nespretno izvode.

29’ – Visočani su nakon primljenog pogotka pokušali odmah brzim pritiskom stići do izjednačenja, te su nekoliko puta pokušali loptu ubaciti u kazneni prostor domaćeg sastava, ali dosta neuspješno. A nakon jedne takve situacije lopta se odbila daleko od gola domaćih i igrači GOŠK-a su uskoro trčali u kontranapad dva na jedan, ali ovog puta Abadžija je siguran u sebe i brani nespretan udarac domaćih, te nema promjene rezultata.

27’ – GOOOOL! Domaći nogometaši nakon dugotrajnog pritiska na gol Bosne uspijevaju doći do pogotka i vodstva u ovom susretu. Nakon što je odbrana visočke Bosne izgubila loptu na nekih 30-ak metara, Petrović se našao u prilici, šutirao na gol Bosne te u prvi mah Abadžija brani, ali se lopta ponovo odbija do Petrovića koji je u drugom navratu siguran i pogađa za vodstvo GOŠK-a od 1:0.

25’ – Polovina prvog dijela utakmice je iza nas, a domaći nogometaši i dalje opasni iz prekida. U ovim trenucima slobodni udarac izveo je ponajbolji igrač u redovima GOŠK-a, Bošnjak, nakon čega nespretno reaguje odbrana visočke Bosne i lopta se odbija od jednog igrača gostujuće ekipe, no oprezan je Abadžija na golu Bosne i otklanja ovu opasnost.

Dakle, gledamo veoma zanimljivu utakmicu danas u Gabeli, a kako sjajna atmosfera vlada na terenu, takva atmosfera je i na tribinama, gdje se nalazi nekih 200 navijača, među kojima je i 50-ak Demona iz Visokog koji bodre svoj tim.

22’ – Nova izgledna prilika za igrače GOŠK-a. Sa desne strane ubacio je Bošnjak, ali nije se našao niko od igrača domaće ekipe pred golom Bosne, te Abadžija sigurno reaguje u ovoj situaciji.

S druge strane Visočani se muče da dođu na polovinu protivnika u ovim trenucima i teško dolaze do prilike za šut.

21’ – Dosta grubo igraju nogometaši GOŠK-a, te u ovim trenucima sudija Bajraktarević pokazuje novi žuti karton koji je zaradio Mekić zbog prekršaja načinjenog nad Čulovom.

19’ – Prva javna opomena na ovom susretu i prvi žuti karton zaradili su nogometaši visočke Bosne, a riječ je o Čubari koji će morati pripaziti na svoju igru u nastavku.

17’ – Čiva je pokušao iz slobodnog udarca, ali golman domaćih je siguran i brani ovaj udarac, nakon čega lopta odlazi u korner. Prva sjajna prilika za Visočane i prvi udarac u okvir gola, odnosno, dokaz da se visočki nogometaši bude.

15’ – Gužva na ivici šesnaesterca domaćeg terena, gdje je jedan od igrača visočke Bosne, Čehajić, ostao ležati na travi nakon što je dosuđen prekršaj nad njim. U ovim trenucima ukazuje se pomoć Čehajiću, a igrači GOŠK-a vrše pritisak na glavnog sudiju ovog susreta, Bajraktarevića, te se čini da bi moglo biti i javnih opomena u ovoj situaciji.

Visočani se, s druge strane, pripremaju za izvođenje udarca iz ove sjajne prilike, te je mnogo igrača visočke Bosne oko lopte u ovom trenutku.

12’ – Više od deset minuta igre na stadionu u Gabeli je iza nas i malo po malo Visočani uspijevaju da prebace igru na polovinu svog protivnika, koji je u prvih deset minuta imao inicijativu na svojoj strani.

U ovim trenucima Visočani su pokušali zaprijetiti golu domaćih, ali lopta nakon udarca odlazi pored gola, te se igra prebacuje u šesnaesterac gostiju iz Visokog, gdje igrači GOŠK-a pokušavaju iz nekih poluprilika iznenaditi golmana Abadžiju, koji je u ovom susretu zamijenio povrijeđenog Bekana, standardnog prvotimca Bosne.

9’ – Prva prava prilika za visočke nogometaše, koji imaju slobodni udarac u ovim trenucima. Sa nekih 30-ak metara Visočani će pokušati ugroziti gol domaćih, a kraj lopte je Denis Cana.

No, njegov udarac je loš i lopta se samo odbija od živi zid.

6’ – Traju napadi domaćih nogometaša, a Visočani dosta smušeno igraju u ovim trenucima utakmice, te terensku inicijativu imaju igrači GOŠK-a. Ipak, ništa više osim nekoliko izglednih prilika sa nespretnim reakcijama nisu uspjeli izgraditi domaći nogometaši, zbog čega nema ni promjene rezultata.

A u ovim trenucima Hrelja u redovima Bosne je pretrpio lakšu povredu, zbog čega je igra nakratko prekinuta.

3’ – Utakmica na stadionu u Gabeli između ekipa GOŠK-a i Bosne startala je prije tri minute i na samom početku utakmice domaći nogometaši su krenuli silovito napadati gol gostiju iz Visokog, koji se većinu vremena na terenu brane.

U ovim trenucima igrači GOŠK-a su imali priliku da iz slobodnog udarca ugroze gol visočke ekipe, no nakon centaršuta dosuđena je nedozvoljena pozicija, te nema prevelike opasnosti za gol visočke ekipe.

Još svega nekoliko trenutaka ostalo je do početka utakmice petog kola Prve nogometne lige Federacije BiH, u okviru koje se u Gabeli sastaju ekipe NK GOŠK i NK Bosna Visoko.

Utakmica koja mnogo znači za obje ekipe i koja će pokazati kvalitet obje ekipe nakon pet odigranih kola, te smo sigurni da nas očekuje mnogo uzbuđenja danas u Gabeli.

____________________________________________________

Za nešto više od dva sata na stadionu u Gabeli počet će posljednja utakmice petog kola Prve nogometne lige Federacije BiH, u okviru koje se sastaju domaća ekipa NK GOŠK i gosti iz Visokog, ekipa NK Bosna.

Utakmica za koju vjerujemo da će donijeti mnogo uzbuđenja na programu je od 16:30 sati, kada će ove dvije ekipe odmjeriti snage u duelu koji je važan za obje ekipe. Ipak, nešto veći motiv imat će Visočani koji su ove sezone odigrali svega jednu utakmicu na strani, kada su na Koševu savladali ekipu FK Bosna Sema, a računajući na faktor da je u prošloj sezoni visočka ekipa muku mučila na gostovanjima, ovo gostovanje bit će još jedan pravi ispit za izabranike trenera Faruka Dedića.

Svakako da Visočanima ovosezonska reputacija i sjajna igra u prva četiri kola donose mnogo veću sigurnost u igri, a sigurni smo da će tome doprinijeti i nemali broj članova navijačke skupine Demoni iz Visokog, koji su jutros zajedno sa igračima otputovali put Gabele, kako bi podržali svoj tim u ovoj utakmici, koja ujedno znači i odbranu prvog mjesta nakon pet kola Prve nogometne lige FBiH.

Sigurni smo da nas očekuje mnogo uzbuđenja na stadionu u Gabeli, danas od 16:30 sati, stoga je to prava preporuka da budete uz portal Visoko.co.ba u ovom terminu, kada vas očekuje tekstualni prenos uživo utakmice NK GOŠK – NK Bosna Visoko.

Rapsodija visočkog nogometa traje i dalje i nakon četiri odigrana kola u Prvoj ligi Federacije, gdje je Bosna jedini tim sa maksimalnim učinkom i samim tim usamljena na prvom mjestu na tabeli. Nema ljubitelja nogometa ili uopšte sporta u Visokom da nije više puta pronašao i pogledao tu tabelu, tek toliko da sebi automatski popravi raspoloženje. Veoma lijepo je bilo i na stadionu Luke u subotu, gdje se takođe mogla napuniti „baterija“ zadovoljstva i dobrog raspoloženja, uz prilično ispunjene tribine, sjajnu atmosferu i na kraju odličnu igru i pobjedu nogometaša Bosne. Konačno smo dobili taj „huk“ sa tribina, koji sigurno daje krila i samim igračima na terenu, Demoni su odično odradili svoj dio posla i čini se da definitivno dobijamo taj „kult“ dolaska na stadion svaki put kada igra Bosna. Očekujemo naravno i još više i ne bi to smio diktirati samo rezultat, jer je sasvim sigurno da će doći i porazi, nerješeni rezultati, koji su sastavni dio sporta.

Vidi se i da u samim igračima ima još rezerve i da sigurno mogu i bolje, isto kao što uvijek bolja može biti i podrška ljudima koji trenutno vode Bosnu i koji su eto konačno uspjeli napraviti situaciju da smo lideri i da se otvoreno priča o Premijer ligi. Opravdanja je uvijek puno kada se nešto želi izbjeći i upravo je nedostatak ambicije i dobrih rezultata, kao i same atmosfere unutar kluba, bilo glavno opravdanje za većinu privrednih subjekata i onih koji mogu biti dio projekta. Taj argument su sada izgubili i zato ih sve još jednom pozivamo da se uključe i budu dio jedne lijepe sportske priče, koja publiku vraća na stadion i subotu čini praznikom nogometa u Visokom.

Ta priča se za Bosnu nastavlja jednim tradicionalno neugodnim gostovanjem u Gabeli kod GOŠK-a, gdje Bosna u prošlosti nije uspjevala napraviti puno. Tradicije su tu da se ruše i možda je sada pravo vrijeme, jer sasvim sigurno domaćin više „drhti“ uoči ogleda sa neporaženim liderom.

Visočka Bosna u dosadašnjem toku prvenstva uspjela je savladati sve svoje protivnike, među kojima se nalaze ekipe HNK Čapljina, FK Bosna Sema, NK Zvijezda Gradačac i NK Sloga iz Siminog Hana. S druge strane ekipa GOŠK-a ostvarila je polovičan učinak u prethodna četiri kola, ostvarivši dvije pobjede i dva poraza, što ih dovodi tek do osmog mjesta tabele, sa šest ostvarenih bodova. Ipak, ova ekipa za Visočane bila je dovoljno neugodna u prethodnim mečevima da se veliki broj ljubitelja nogometa u našem gradu s pravom može brinuti za rezultat Visočana u Gabeli, ali ukoliko je moguće suditi prema dosadašnjem učinku u ovoj sezoni visočki nogometaši će savladati i tu prepreku.

Igra Bosne privlači veliku pažnju svih ljubitelja nogometa iz cijele Bosne i Hercegovine, te su prenosi na portalu Visoko.co.ba itekako intenzivno posjećeni, a u prilog praćenju igre visočke Bosne govori i najavljeni prenos utakmice na City TV-u, koji mogu gledati svi korisnici Telemach kablovske televizije i BHTelecom Moja TV usluge.

A svakako, tu je i tekstualni prenos uživo na vašem portalu Visoko.co.ba, koji možete pratiti od 16:30 sati. Budući da je najavljena i velika posjeta navijača iz Visokog u Gabeli sigurni smo da nas očekuje spektakl, kako na terenu, tako i na tribinama, što je najbolja preporuka da budete dio nedjeljnog sportskog popodneva na portalu Visoko.co.ba.