SportKošarkaNova pobjeda košarkaša Bosne

Nova pobjeda košarkaša Bosne

Košarkaši Bosne nastavili su sa dobrim nastupima u ovoj sezoni. U okviru 19. kola prvenstva Bosne i Hercegovine Studenti su u Skenderiji pobijedili banjalučki Borac sa 70:60.

Bosna je došla do 16. pobjede kojom je nakratko preuzela lidersku poziciju na tabeli, ali se Siroki pobjedom u gostima protiv Slavije 97:74 vratio na čelo poretka sa 17 pobjeda i 2 poraza.

Od početka susreta domaći su diktirali tempo i nakon prvog poluvremena imali dvocifrenu prednost. U nastavku susreta Bosna je održavala stečenu prednost koja je u jednom trenutku iznosila 16 poena. Banjalučki tim je u posljednjem periodu uspio u jednom trenutku da smanji zaostatak na sedam poena, ali pobjeda Bosne nije dolazila u pitanje s obzirom na to da su domaći serijom poena odmah vratili dvocifrenu prednost.

Najefikasniji kod Bosne sa po 13 poena bili su Jure Zubac i Sead Hadžifejzović, dok je Milivoje Božović ostvario double-double učinak od 10 poena i 15 skokova.

U redovima Borca po 13 poena postigli su Jarod West i Vuk Bošković.