SportNogometNikolić presudio ''Plemićima'': Zrinjski završio evropski put

Nikolić presudio ”Plemićima”: Zrinjski završio evropski put

U revanš duelu drugog pretkola Lige prvaka, ekipa Legije je savladala Zrinjski sa 2:0 i izborila plasman u treće pretkolo najjačeg klupskog takmičenja u Evropi.

Prvu priliku na utakmici je imao naš prvak, no udarac Todorovića odlazi preko gola. Pet mnuta nakon toga opasan napad Legije, ali Barić otklanja opasnost. U prvih 20 minuta nije bilo ozbiljnih prilika.

Međutim u 28. minuti lopta pogađa u ruku Todorovića , a sudija pokazuje na bijelu tačku, a siguran realizator je bio Nikolić za vodstvo Legije od 1:0. Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnih prilika i na odmor seodlazi vodstvom domaćina.

Drugo poluvrijeme naš prvak je bolje otvorio, a nakon sjajnog prodora Mešanovića, Bazdan otklanja opasnost ipred gola Legije. Na drugoj strani domaćini uzvraćaju kontrom, ali su uhvaćeni u ofsajd poziciji.

U 62. minut Mešanović je imao sjajnu priliku za Zrinjski, ali nije bilo gola, da bi dvije minute kasnije Nikolić kaznio promašaj i drugi put matirao Kozića.

Nakon pogotka Nikolicsa, fudbaleri Zrinjskog su pali, a Legija je to znalački iskoristila da sačuva stečenu prednosti i izbori plaman u treće pretkolo Lige prvaka, gdje ih čeka bolji iz duela Trenčin – Olimpija.

Legia – Zrinjski 2:0  (Nikolić 28’ (p), 64’)

Legia: Malarz, Lewczuk,Jodlowiec, Guilherme, Pazdan, Broz, Kuchazcczyk, Hlousek, Nikolić, Moulin, Aleskandrov

Zrinjski: Kozić, Tomić, Barić, Stojkić, Peko, Todorović, Mešanović, Jakovljević, Ktanec, Petrak, Bilbija