SportNeymar asistirao, zabio i udario protivnika u novoj pobjedi Brazila

Neymar asistirao, zabio i udario protivnika u novoj pobjedi Brazila

Brazil je pobijedio Peru (2:0) u 10. kolu južnoameričkog dijela kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, čime je stigao do osme pobjede u isto toliko utakmica.

Junak Brazila bio je Neymar, koji je pred kraj utakmice mogao dobiti i crveni karton, nakon što je udario protivnika, prenosi Index.

Najbolji igrač brazilske ekipe asistirao je Ribeiru za gol u 15. minuti, a onda se i sam upisao u strijelce u 40. minuti.

Ipak, pred kraj meča, prilikom građenja jedne lopte, iznervirao ga je agresivni protivnik, kojeg je udario rukom, a sudac mu je za to dao žuti karton.

Brazil nakon osam odigranih utakmica ima maksimalna 24 boda, šest više od drugoplasirane Argentine.