SportDržavni TimMladi bh. nogometaši golom u sudačkoj nadoknadi poraženi od Francuske

Mladi bh. nogometaši golom u sudačkoj nadoknadi poraženi od Francuske

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je treći poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine u Slovačkoj.

Mladi bh. nogometaši su u trećem meču u okviru H-grupe kvalifikacija večeras na Grbavici poraženi od Francuske sa 2:1.

Francuzi su dominirali tokom svih 90 minuta, ali su do pobjede došli tek u sudijskoj nadoknadi.

Od prvog zvižduka gosti su u potpunosti diktirali tempo i imali posjed lopte, ali nisu uspijevali da pronađu put do mreže bh. tima. Reprezentacija BiH uglavnom se branila pokušavajući uraditi nešto iz kontranapada što joj je pošlo za rukom u 28. minuti kada je Bristrić iskoristio dubinski pas i pored dvojice francuskih štopera iz drugog pokušaja uspio pospremiti loptu u gol za vodstvo od 1:0.

Radost bh. selecije nije dugo trajala s obzirom da su Francuzi već za četiri minute preko Cherkija uspjeli doći do izjednačenja.

U drugom poluvremenu trajala je potpuna opsada gola bh. tima koji je odolijevao napadima sve do sudijske nadokande kada Francuzi ipak uspijevaju preko Kalimuenda postići pogodak za drugu pobjedu u kvalifikacijama.

Naredni meč bh. reprezentacija igra 17. novembra u gostima protiv Kipra.