SportNogometMađarska golom u 97. minuti izborila Europsko prvenstvo!

Mađarska golom u 97. minuti izborila Europsko prvenstvo!

Pogotkom u sedmoj minuti sudačke nadoknade Mađarska je na gostovanju u Bugarskoj izborila remi 2-2, osvojivši bod kojim je osigurala plasman na EURO 2024. u Njemačkoj.

Mađarskoj je u Bugarskoj trebao barem bod kako bi osigurala jednu od prve dvije pozicije u skupini G.

Na koncu su Mađari u dramatičnoj utakmici izvukli bod i sada imaju nedostižna 4 boda više od trećeplasirane Crne Gore.

Mađarska je tako postala deseta reprezentacija koja je osigurala EP nakon Engleske, Francuske, Španjolske, Belgije, Portugala, Turske, Škotske, Austrije i domaćina Njemačke.

Gosti su u susretu igranom u Sofiji poveli u 10. minuti golom Martina Adama. Spas Delev je u 24. minuti izjednačio, no Bugarska je od 37. minute igrala bez isključenog Valentina Antnova. Međutim, u 57. minuti i Mađari su ostali s igračem manje nakon što je isključen Miloš Lerkez.

Domaćin je okrenuo rezultat golom Kirila Despodova u 79. minuti iz jedanaesterca, a kada se već činilo da će Bugari upisati prvu pobjedu, Alex Petkov je nesretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu za 2-2 i veliko mađarsko slavlje.