SportNogometLas Palmas bolji od Betisa

Las Palmas bolji od Betisa

Domaći su od početka igrali ofanzivno. Ipak, prvi pogodak postižu pred kraj prvog poluvremena.

Igrao se 44. minut kada je Gomez pogodio za 1:0, a proigrao ga je Boateng. Minimalnim vodstvom domaćih otišlo se na odmor.

Asistent prvog gola bio je strijelac drugog u 49. minuti. Boeateng je matirao golmana Adana za 2:0. Već tada je bilo jasno da će Las Palmas osvojiti kompletan plijen.

Do kraja meča domaći su postigli još dva pogotka. Strijelac za 3:0 bio je Viera u 62. minuti. Rodriguez je u 83. minuti sa jedanaest metara pogodio za 4:0, a konačnih 4:1 postavio je Navarro u 89.minuti.

Las Palmas je ostao na 13. mjestu sa 38 osvojenih bodova, dok je Betis na 15. poziciji sa 31 osvojenim bodom.