SportNogometKonyaspor sa trojicom naših osvojio Kup Turske

Konyaspor sa trojicom naših osvojio Kup Turske

U finalu Kupa Turske snage su odmjerili Basaksehir i Konyaspor, timovi u kojim nastupaju čak četvorica fudbalera iz Bosne i Hercegovine. Nakon 120 minuta nije bilo golova, a Konya, za koju su nastupili Riad Bajić, Amir Hadžiahmetović i Deni Milošević, slavila je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 4:1. Prvo poluvrijeme proteklo je u puno boljoj igri Basaksehira, a kruna takve igre mogla je stići pred sam odlazak na odmor, tačnije u 40. minuti kada je veliku priliku imao bh. reprezentativac Edin Višća. On je u pomenutoj minuti s ruba kaznenog prostora šutirao, ali je lopta otišla malo pored gola i najveća prilika u prvom poluvremenu otišla je u nepovrat. Drugo poluvrijeme počelo je mirno i bez pravih prilika na obje strane, a onda je u 63. minuti Deni Milošević šutirao, ali je lopta pogodila desnu stativu.

Do isteka regularnih 90 minuta rezultat je ostao isti, pa se pobjednik morao tražiti u produžecima. Oprezan meč s obje strane nastavio se u dodatnih 30 minuta, a prvu veliku priliku imao je Under u 102. minuti, ali je golman to sjajno odbranio. Fenomenalnu priliku je u 120. minuti imao Amir Hadžiahmetović, ali je nakon kornera iz prve šutirao pored gola. Nakon toga igrači su pristupili izvođenju jedanaesteraca. U prvoj seriji oba tima su postigla pogodak, a onda je Riad Bajić doveo Konyu u vodstvo. Epureanu je promašio sljedeći i tako omogućio Konyi da ima prednost. Prečku je za Basaksehir pogodio Under i to je značilo da ukoliko Škubić pogodi, Konyi ide trofej. To je Slovenac i učinio i tako donio svom timu prvi trofej u Kupu Turske u historiji. Meč su započela sva četvorica fudbalera iz BiH, Edin Višća u Basaksehiru, a Riad Bajić, Deni Milošević i Amir Hadžiahmetović u Konyasporu. Trojica igrača iz BiH su odigrala svih 120 minuta, jedino je Milošević zamijenjen i to u 106. minuti kada je umjesto njega ušao Fofana.