SportRukometIzviđač poražen od Dinama u Bukureštu

Izviđač poražen od Dinama u Bukureštu

U meču 1. kola EHF Lige Evrope rukometaši aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine Izviđača poraženi su od Dinama u Bukureštu rezultatom 24:52. I u najavi meča smo napomenuli da je Dinamo itekako jaka ekipa, koja je ove godine nezasluženo ostala bez nastupa u Ligi šampiona.

Radi se o timu punom zvijezda, koju s klupe predvodi legendarni španski stručnjak Xavi Pascual. Od starta su domaći nametnuli željeni ritam, a nakon 10 minuta igre vodili su sa 11:2. Do kraja poluvremena Dinamo je povećao svoju prednost i na odmor otišao sa velikih 20 razlike, bilo je 27:7.

U nastavku meča mlada ekipa Izviđača uspjela je da popravi utisak i postigne 17 pogodaka, a rezultat je na kraju glasio 52:24 za domaće.

Najefikasniji u taboru bh. prvaka bio je Ivano Pavlović sa šest pogodaka, a Filip Odak dodao je pet. Diano Ćeško je postigao tri, a Edvin Dželilović i Matej Ljubić po dva. Kod Dinama je najefikasniji bio Andrii Akimenko sa 11 pogodaka, a Ante Kuduz i Alex Pascual Garcia su dodali po šest. U 2. kolu Izviđač dočekuje Fuchse Berlin.