SportRukometChambery teško slomio otpor Izviđača

Chambery teško slomio otpor Izviđača

U susretu 4. kola grupne faze EHF Evropske lige aktuelni rukometni šampion BiH Izviđač je poražen od Chamberyja u gostima sa 30:34, prenosi Sport1.

Bio je ovo najbolji meč Izviđača u ovom takmičenju ove sezone, ali vrlo mladoj četi trenera Tonija Čoline nedostajalo je iskustva u ključnim momentima meča, iako se u nekoliko navrata činilo da bi mogli iznenaditi favorizovane domaćine. Na kraju treba čestitati igračima našeg prvaka na vrlo hrabro odigranoj utakmici.

Izviđač je bolje otvorio meč i vodio sa 1:0, 2:1, 3:2 i 4:3. Nakon toga domaći prave seriju od 4:0 i odlaze na 7:4. Izviđač golovima Kovača i Dželilovića smanjuje na 7:6. Na isteku 22. minute Chahmbery je vodio sa 13:8, a do kraja poluvremena je naš šampion smanjio zaostatak na tri gola (13:16).

I početak drugog dijela je pripao Izviđaču, koji poluvrijeme otvara sa 6:2 i dolazi do novog vodstva u meču. Pavlović je u 36. minuti pogodio za 19:18 u korist bh. prvaka. Uzvraća Chambery i odlazi na 24:21 na 15 minuta do kraja. Nije se Izviđač predavao, nego je u 53. minuti golom Šimića došao na zaostatak od jednog gola (27:28). Na 30:28 za Chambery Izviđač je imao dvije kontre, ali je prvi put lopta završila na stativi, a drugi put su domaći presjekli napad bh. prvaka i domaći su vrlo brzo otišli na 32:28. Bilo je četiri minute do kraja.

U preostalom vremenu obje ekipe su postigle po dva gola za konačnih 34:30 u korist francuske ekipe.

Najefikasniji kod skauta bio je Edvin Dželilović sa osam pogodaka, a Ivano Pavlović dodao je šest, dok je Diano Ćeško pogađao pet puta. Aldin Alihodžić je kod Izviđača sakupio sedam odbrana. Kod pobjedničke ekipe je Benjamin Richert postigao sedam pogodaka. Reprezentativac BiH Harun Hodžić je na golu Chamberyja imao devet odbrana.

U drugom meču grupe G Fuchse Berlin je upisao četvrtu pobjedu, a savladao je Dinamo u Bukureštu sa 33:32. Na tabeli Fuchse ima osam bodova, Dinamo i Chambery po četiri, a Izviđač je bez bodova. U narednom kolu Izviđač 28. novembra dočekuje Dinamo.