SportNogometIspadanjem iz Kupa se nastavila agonija Reala

Ispadanjem iz Kupa se nastavila agonija Reala

Fudbaleri Leganesa kreirali su prvoklasnu senzaciju i zadali jedan veoma ozbiljan udarac Zinedineu Zidaneu, koji nakon Primere, ostaje i bez Kupa kralja. Real Madrid je nakon pobjede na strani od 1:0 poklekao kao domaćin protiv Leganesa, gosti su slavili sa 1:2 i tako došli do plasmana u polufinale Kupa kralja! Real Madrid je nekako opušteno ušao u ovaj meč, već u petom minutu nakon igranja rukom Kovačića, Beuavue je pogodio stativu iz slobodnog udarca i najavio večer Leganesa. Amrabat je potom prijetio po lijevoj strani, problem za Real je stvorio i Brašanac, ali promjene rezultata nije bilo, sve do 31. minuta. Nacho je napravio nevjerovatnu grešku, prodao je loptu, ona je došla do Erasa koji senzacionalnim udarcem vara golmana Casillu za 0:1. Bilo je to izjednačenje nakon onih 0:1 kada je Leganes bio domaćin. Real skoro da nije imao šansi osim jedne kada je nakon dodavanja Isca, Benzema imao priliku. Ipak, upravo Benzema uspjeva da vrati svoju ekipu u prednost, odnosno da izjednači rezultat u ovih 90 minuta. Vasquez mu je asistirao, Francuz je možda najavio i bolje dane pred bitan dio sezone, samo je “bocnuo” loptu, prevario protivničkog golmana za 1:1. Leganes je napadao i napadao, Realova odbrana je izgledala jadno u pojedinim trenucima, a u 55. minutu novo radovanje gostiju. Upravo je strijelac prvog gola Eraso izveo korner, kapiten Gabriel se bacio i glavom zakucao loptu u mrežu za 1:2!