SportNogometGol Rijada Bajića u pobjedi Konyaspora

Gol Rijada Bajića u pobjedi Konyaspora

U prvoj utakmici 1/4 finala Turskog Kupa Konyaspor je kao gost u Istanbulu pobijedio Beskitas sa 1:2. Tosun je u 31. minuti doveo Besiktas u prednost, ali je sjajni Riad Bajić u 65. minuti poravnao na 1:1. Bivši fudbaler Željezničara je nakon prekršaja na 16 metara majstorski izveo slobodnjak i pogodio. Prethodno je Beskitas u 64. mintuti ostao bez isključenog Guedesa.
Do kraja meča gosti su uspjeli doći do potpunog preokreta i velike prednosti pred revanš. Findikli je u 79. minuti postigao i drugi gol za Konyaspor, koji će tako u revanšu imati historijsku šansu da se domogne polufinala. U ovome meču u dresu Konayspora debitovao je i još jedan bivši fudbaler Željezničara. Amir Hadžiahmetović se našao u startnoj postavi, pružio je dobru partiju do 62. minute kada ga je zamijenio Camdali.