NekategorisanoFrancuska preokretom do pobjede nad R.Irskom

Francuska preokretom do pobjede nad R.Irskom

U prvom duelu današnjeg programa osmine finala na Euru, Frncuska je nakon preokreta savladala Irsku sa 2:1. Irci su dobro otvorili meč i šokirali domaćine već u drugoj minuti, a strijelac je bio Brady sa bijele tačke. Nakon toga, Francuzi su krenuli po izjednačenje, a u dobrim prilikama su se našli Griezmann i Giroud no golman Randolph je zaustavio njihove pokušaje. U 20. minuti, Irci su imali dobru priliku, ali udarac Murphya sjajno brani Lloris.
Sredinom poluvremena, Pogba je izveo dobar slobodnjak, ali Randolph je ponovo bio na visini zadatka. Pred kraj prvog poluvremena, Francuzi su imali još dvije dobre prilike, ali udarce pAyeta i Girezmanna sjajno je blokirala odbrana Irske i na odmor se otišli rezultatom 0:1 za Irce.
Nastavak meča Francuzi otvaraju sjajnom prilikom za Koscienlya, ali lopte odlazi pored gola. Pet minuta kasnije Irci prijete, ali Lloriss sjajno reaguje ispred Longa. Ipak u 58. minuti Griezmann pogađa za poravnanje, da bi dvije minute kasnije isti fudbaler kreirao preokret. U 65. minuti Duffy pravi prekršaj nakon čega dobija crveni karton i Irci ostaju sa igračem manje. Nakon crvenog krtona za Irce, Francuzi su imali nekoliko dobrih prilika preko Gignaca i Comana, ali rezultat se nije mjenjao.
Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja i Francuzi su izborili plasman u četvrtinu finala Eura, gdje ih čeka duel sa boljim iz meča Engleska – Island.