SportNogometEintracht i Schalke u polufinalu njemačkog Kupa

Eintracht i Schalke u polufinalu njemačkog Kupa

Fudbaleri Schalkea su na svom terenu savladali Wolfsburg sa minimalnih 1:0 u utakmici četvrtfinala Njemačkog Kupa. Popularne Švabe su do pobjede došle zahvaljujući golu iz 10. minute susreta. Burgstaller je krenuo u kontru, pretrčao pola terena, zatim propisno “izvozao” defanzivce Wolfsburga i na kraju pospremio loptu u mrežu za 1:0. Do kraja susreta se igrao izuzetno tvrd fudbal, a iako su obje ekipe uspjele stvoriti nekoliko izglednih šansi na kraju je gol Burgstellera bio dovoljan za plasman Schalkea u polufinale. Nešto ranije je Eintracht Frankfurt također izborio polufinale Kupa Njemačke savladavši Mainz sa ubjedljivih 3:0. Poveo je Eintrach preko Rebića u 17. minuti, da bi u 53. fudbaler Mainza Hack postigao autogol za 2:0. Konačnih 3:0 je postavio Mascarell u 62. minuti, a Mainz je u 82. minuti ostao i sa igračem manje jer je Latza zaradio isključenje. Bh. reprezentativac Kenan Kodro nije bio u kombinaciji za ovu utakmicu kada je ekipa Mainza u pitanju.