SportOstali sportoviDžumhur prošao i Kukushkina, čeka ga Raonić

Džumhur prošao i Kukushkina, čeka ga Raonić

Bh. teniser, Damir Džumhur je u trećem kolu Mastersa u Miamiju savladao Kazahstanca, Mikhaila Kukushkina sa 2:1 po setovima (4:6, 6:1, 6:2). Prvi set je donio dosta nesigurnu igru od strane našeg tenisera, što Kukushkin koristi i set riješava u svoju korist sa 6:4. U drugom setu, Džumhur je ušao u sjajan ritam i Kazahstancu nije dao puno šanse za igru,te drugi set ubjedljivo riješava u svoju korist sa 6:1. Odlučujući set je Džumhur otvara breakom, nakon čega Kukushkin uzvraća breakom, da bi Džumhur kod rezultata 2:2, ponovo uzeo break i do kraja seta ovojio četiri uzastopna gema za 6:2 u trećem setu i konačnih 2:1. U osmini finala će Džumhur igrati protiv Miloša Raonića.