SportNogometCelta iznenadila Real u Madridu

Celta iznenadila Real u Madridu

Nogometaši Celte priredili su veliko iznenađenje pobijedivši Real Madrid 2-1 na Santiago Bernabeu u prvom susretu četvrtfinala španjolskog Kupa Kralja. ‘Kraljevski klub’ ovim porazom nije ispao jer slijedi uzvrat u Vigu 25. siječnja, međutim ovaj rezultat otvorio je gostima iz Galcije vrata prolaza u polufinale. Bio je to drugi uzastopni poraz Reala koji je u nedjelju poražen i u ligaškom ogledu kod Seville identičnim rezultatom i treća utakmica u nizu bez pobjede. Zanimljivo, aktualni europski prvak je do gostovanja kod Seville bio 40 utakmica uzastopce bez poraza, a sada je spojio dva poraza. Posljednji put Real je izgubio dvije utakmice u nizu u studenom 2015. kada je izgubio kod Seville (2-3) i doma od Barcelone (0-4). Sve zanimljivo na Santiago Bernabeu dogodilo se od 64. do 70. minute. U šest minuta vidjeli smo sva tri gola. Gosti su poveli golom Iaga Aspasa u 64. minuti, izjednačio je Marcelo u 69. minuti, a minutu kasnije Jonny Castro je zabio drugi pogodak za Celtu.

Real je u posljednjih 20 minuta imao nekoliko lijepih prilika, ali je Sergio Alvarez sačuvao mrežu. Posljednji domaći poraz Real je upisao u veljači prošle godine kada je u prvenstvu izgubio od Atletico Madrida 0-1. Gostujuću pobjedu ostvario je i Alaves koji je porazio drugoligaša Alcorcon 2-0. Oba gola zabio je Ibai Gomez i to u 89. i 90+3. minuti. U četvrtak su preostale dvije utakmice, a sastaju se Atletico Madrid i Eibar, te Real Sociedad i Barcelona.