NekategorisanoBraća Boe osvojila zlato i broncu

Braća Boe osvojila zlato i broncu

Norveški biatlonac Johannes Thingnes Boe (28) pobijedio je u utrci na 10 km osvojivši drugu zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu nakon trijumfa u mješovitim štafetama, dok je njegov pet godina stariji brat Tarjei bio treći.

Svaki natjecatelj je gađao dva puta, najprije iz ležećeg, a potom iz stojećeg stava, ukupno 10 meta. Svaki promašaj je donosio kazneni krug trčanja od 150 m.

Johannes Boe je na kraju imao jedan promašaj u stojećem stavu i natjecanje je završio u vremenu 24:00.04. Drugi je, također s jednim promašajem, ali i 25.5 sekundi zaostatka bio Francuz Quentin Fillon Maillet kojem je to već treće odličje u Pekingu, nakon zlata na 20 km i srebra u mješovitoj utrci.

Broncu je osvojio Johannesov stariji brat Tarjei sa 38.9 sekundi zaostatka. Za Tarjeia je ovo druga medalja u Pekingu, nakon što je s bratom bio dio “zlatne” mješovite štafete.

– Bila je to izuzetno dobra utrka, savršeno isplanirana. Imao sam i jako dobre skije. Presretan sam što je i moj brat osvojio medalju, kazao je Johannes, dok je Tarje dodao: – Ovo je bajka koju možete samo sanjati, biti na podiju s Johannesom. Ovo je velika stvar, puno je radosti, ali i olakšanja.

Olimpijski pobjednik iz Pjongčanga, Šveđanin Sebastian Samuelsson na kraju je bio peti s jednim promašajem i 52 sekunde zaostatka.