SportBayern ostvario jednu od najvećih pobjeda u historiji

Bayern ostvario jednu od najvećih pobjeda u historiji

Bayern Munchen nije imao milosti protiv Bremera, a u prvom kolu DFB Pokala savladao je ovog petoligaša dvocifrenom prednošću (0:12).

Julian Nagelsmann je priliku dao uglavnom igračima koji imaju malu ili nikakvu minutažu, ali uprkos tome Bavarci su bili veoma ubjedljivi.

U prvom poluvremenu Bayern je imao prednost od pet golova, a hat-trick je kompletirao Choupo-Moting, a jedan je dodao Musiala, dok je Warm postigao autogol.

Odmah na startu drugog dijela pogodili su Tillman i Musiala. U nastavku su pogađali Sane, Cuisance, dok je Choupo-Moting postigao i četvrti gol, a u finišu strijelci su bili i Sarr te Tolisso.

Domaći su od 77. minute igrali i sa igračem manje kada je Nobile dobio crveni karton, a nakon toga Bermer je primio četiri gola.