SportNogometBarcelona deklasirala Celtu u Kupu Kralja

Barcelona deklasirala Celtu u Kupu Kralja

Barcelona je na Nou Campu savladala Celtu Vigo sa ubjedljivih 5:0 u revanš utakmici osmine finala Kupa Kralja. Lionel Messi je u 13. minuti doveo Barcelonu u prednost nakon asistencije Jordija Albe. Samo dvije minute poslije isti akteri. Asistirao je lijevi bek, a Argentinac pogodio za 2:0. Alba je nakon dvije asistencije postigao pogodak u 28. minuti, a asistent je bio Messi. Tri minute nakon toga sve je bilo riješeno. Luis Saurez je pogodio za visokih 4:0. Suarezu je poništen pogodak zbog ofsajda u 45. minuti. U nastavku Katalonci su imali još nekoliko dobrih prilika, a u 87. minuti Ivan Rakitić je glavom pogodio za konačnih 5:0. Prva utakmica završena je rezultatom 1:1.