Lokalne TemeCrna HronikaAkcija "Domino": Granična policija BiH i FUP zbog krijumčarenja migranata privela šest...

Akcija “Domino”: Granična policija BiH i FUP zbog krijumčarenja migranata privela šest osoba

U zajedničkim aktivnostima policijskih službenika Granične policije Bosne i Hercegovine i Federalne uprave policije pod nadzorom Tužilaštva BiH, a prema naredbama Suda BiH, jutros se na području Sarajeva, Visokog, Breze i Olova, realizira operativna akcija kodnog naziva Domino.

Prilikom realizacije navedenih aktivnosti, provedeni su pretresi na više lokacija, koje koristi šest osumnjičenih osoba.

Radi se o državljanima BiH, inicijala Đ. M. (1986), B. M. (2002), E. B. (1999), N. D. (1985), A. T. (1997) i R. K. (1965).

Ove osobe se sumnjiče da su počinile krivična djela “Organiziranje grupe ili udruženja za izvršenje krivičnog djela krijumčarenja migranata”, u vezi sa krivičnim djelima “Krijumčarenje ljudi”, “Nedozvoljeno držanje oružja ili eksplozivnih materija” te “Neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.”

Iz Granične policije također navode da će o “detaljima navedenih aktivnosti javnost biti naknadno obaviještena.”

Visoko.co.ba/Klix


Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.

Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.

NAJNOVIJE