SportDržavni TimAhmetašević i Burić vodili BiH do pobjede kojom smo ostali u igri...

Ahmetašević i Burić vodili BiH do pobjede kojom smo ostali u igri za EURO

U meču 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Kosovo sa 25:18 u grupi 7.

Nakon početnih 1:0 i 2:1, naši rukometaši prvi put sa dva razlike su poveli u 9. minuti, kada je Senjamin Burić pogodio za 4:2. Šest minuta kasnije Marko Panić postiže pogodak za 6:3, a u tim momentima sjajan je na našem golu bio Admir Ahmetašević.

Imala je BiH uskoro i 7:4, a Kosovo vraća neizvjesnost sa mini-serijom od 2:0, te je rezultat u 24. minuti glasio 7:6 za našu selekciju. Patili smo se i dalje u napadu, ali je zato odbrana bila odlično posložena, a i Ahmetašević je držao visok nivo. Na isteku 25. minute Kosovo postiže svoj posljednji pogodak u prvom dijelu, a Tachi je bio strijelac za 8:7. Do kraja poluvremena naša selekcija pravi seriju od 2:0 i na odmor odlazi sa tri pogotka prednosti (10:7).

U prvom napadu u drugom dijelu Marko Panić postiže svoj četvrti gol na meču i našu selekciju prvi put odvodi na četiri gola prednosti (11:7).

Ali nismo iskoristili taj momenat, koji smo imali, te ni promašaj Kosovara i novu odbranu Ahmetaševića. Od tog momenta Kosovo pravi seriju 5:2 i dolazi na samo gol zaostatka (12:13). Onda stvar u svoje ruke preuzima Mirko Herceg i sa dva brza gola odvodi naš tim na 15:12. Kosovari u 48. minuti kradu jednu loptu i dolaze na minus jedan (16:17). Ali onda Nedim Hadžić pogađa za 18:16 u našu korist, a bi nakon odbrane Ahmetaševića Senjamin Burić pogodio za 19:16 i to je bilo 10 minuta do kraja.

U 53. minuti Čordarlija bilježi odbranu sedmerca, ali na drugoj strani brani i Berisha udarac sa beka. Pogodili su Kosovari, ali na drugoj strani pogađa i Senjamin Burić i vraća nam plus tri (21:18). Čordalija ponovo brani sedmerac, onda nas Senjanim Burić i Adi Mehmedćehajić vode do 23:18. Do kraja meča Muhović i Hadžić pogađaju za maksimalnih sedam razlike (25:18).

Admir Ahmetašević je meč završio sa 20 odbrana, a Senjamin Burić je postigao sedam golova. Mirko Herceg i Marko Panić su dodali po četiri. Kod Kosova je Valon Dedaj pogađao pet puta.