SportŽuta podmornica slavila, ali žali zbog rezultata: Arsenal iz diskutabilnog penala ostao...

Žuta podmornica slavila, ali žali zbog rezultata: Arsenal iz diskutabilnog penala ostao u igri

Fudbaleri Villarreala večeras su na svom terenu pobijedili Arsenal sa 2:1 u prvoj polufinalnoj utakmici Evropske lige.

Žuta podmornica je večeras dominirala tokom većeg dijela utakmice, dok se londonski klub nije baš proslavio. Međutim, Arsenal je uspio da dođe do gola u gostima koji im daje dobre šanse da se u revanšu mogu plasirati u finale.

Villarreal je odlično otvorio večerašnju utakmici i poveo je već u petoj minuti. Chukwueze je bio asistent, a Trigueros je uspio da savlada Lena i bilo je to 1:0 za domaće.

Domaći tim je nastavio s odličnom igrom, te su u 29. minuti uspjeli da udvostruče svoju prednost. Ovaj put Moreno je asistirao, a pogodak za 2:0 zabio je defanzivac Raul Albiol.

Villarreal je diktirao tempo igre i činilo se da Arsenal jednostavno ne može ništa da napravi večeras, a posebno nakon što su ostali s igračem manje.

Naime, u 57. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je Dani Ceballos koji je tako ostavio na cjedilu svoj tim. Međutim, Arsenal je uspio nekako da dođe do gola na ovom meču.

Na nevjerovatno lukav način penal je izborio Saka koji je pao u kaznenom prostoru nakon duela s Triguerosom, ali se vidjelo da je on bio taj koji je izazvao kontakt. Iako je VAR provjerio ovu situaciju mnogi su bili iznenađeni što se odluka nije mijenjala.

Loptu na bijelu tačku namjestio je Pepe koji je hladnokrvno šutirao po sredini gola i uspio da smanji na 2:1.

Samo sedam minuta kasnije i Villarreal je ostao s igračem manje jer je ovaj put zbog dva žuta kartona ranije pod tuš morao Capoue. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, te je ostalo 2:1.