SportNogometZrinjski uvjerljiv protiv Radnika, sutra najveći derbi

Zrinjski uvjerljiv protiv Radnika, sutra najveći derbi

Pobjedom nad Radnikom 4:1 u prvom susretu 21. kola nogometne Premijer lige BiH Zrinjski je svoj pobjednički niz produžio na 11 pobjeda.

Već u 27. minuti na semaforu je stajao rezultat 4:0 i utakmica je bila riješena, a strijelci za Zrinjski bili su Janković (7’), Bilbija (9’), Bašić (18’) i Memija (27’).

Drugo poluvrijeme proteklo je bez previše uzbuđenja, a u završnici Radnik je u 85. minuti preko Vazde došao do utješnog pogotka.

S tri nova boda „Plemići“ su se dodatno učvrstili na vrhu ljestvice. Zrinjski sada ima 54 boda, a prvi pratitelj Tuzla City 37 bodova.

Sve utakmice 21. kola u sjeni su največeg bh. derbija koji sutra na Grbavici igraju Željezničar i Sarajevo od 17 sati.

Trener Željezničara Edis Mulalić rekao je na današnjoj konferenciji za medije da se njegova ekipa pripremila za ovaj meč, te da ekipa ima obavezu da uvijek igra hrabro, bez obzira ko je protivnik.

– Kada na ispravan način uđeš u utakmicu, nebitno je ko ti je protivnik. Ako igrači ispoštuju plan i urade šta je dogovoreno, onda će rezultat doći – rekao je Mulalić.

Trener Sarajeva Aleksandar Vasoski rekao je na današnjoj konferenciji za medije da zna šta ovaj meč znači za nogomet u BiH i navijače sarajevskih rivala, te ističe da u ovakvom meču nema favorita.

– Svjesni smo da nema favorita, ali mogu obećati navijačima da ćemo dati sve od sebe. Ne mogu znati da li će to biti dovoljno za pobjedu. Morat ćemo biti bolji od protivnika 90 minuta – kazao je Vasoski.

Sarajevo je trenutno na četvrtom mjestu na tablici Premijer lige BiH s 31 osvojenim bodom, a Željezničar je dvije pozicije niže i s pet bodova manje. Na Grbavici će pravdu dijeliti Haris Kaljanac iz Sarajeva.