SportDržavni Tim(VIDEO) Zmajice poražene od Filipina

(VIDEO) Zmajice poražene od Filipina

Ženska „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Termama Čatež (Slovenija) od Filipina rezultatom 0:3, u prvom od dva zakazana prijateljska meča.

Bh. tim u septembru očekuje kvalifikacioni meč sa Azerbejdžanom u kojem će izabranice Samire Hurem tražiti plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo. S druge strane Filipini su na posljednjem Azijskom prvenstvu ove zime zaustavljene u polufinalu od Južne Koreje, te su već ostvarile plasman na Mundijal koji će 2023. godine biti održan u Australiji i Novom Zelandu.

Meč su bolje otvorile Filipinke i Tara Allison Shelton u 7’ odlučnim udarcem sa preko 20 metara postiže pogodak. Nakon toga nije bilo previše prilika u prvom poluvremenu. Milena Nikolić je prvo bila neprecizna iz slobodnog udarca, a ista igračica u 31’ propušta najbolju šansu za bh. tim kad glavom sa peterca loptu šalje pored gola. Minutu poslije pokušala je i Dajana Spasojević iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali golmanica Filipina je dobro intervenisala. Katrina Jacqueline Guillou je 33’ izašla sama na gol bh. reprezentacije, ali je Envera Hasanbegović odlično intervenisala i izbacila loptu u korner. Sarina Isabel Bolden u 39’ neometana šutira sa desetak metara i postiže drugi gol za Filipine.

Većim dijelom drugog poluvremena terensku inicijativu imale su Zmajice, ali nisu iskoristile svoje prilike. Marija Ana Milinković, Ena Taslidža i Đula Velagić su imale dobre pokušaje, međutim rezultat se nije mijenjao. Filipinke u 81’ koriste svoju priliku i Bolden snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora postiže pogodak za konačnih 0:3. Do kraja utakmice blizu pogotka bila je i Spasojević u 89’, ali je pogodila prečku.

Za Bosnu i Hercegovinu su nastupile: Envera Hasanbegović (46. Almina Hodžić), Gloria Slišković, Marija Ana Milinković (71. Đula Velagić), Dajana Spasojević, Marija Aleksić, Milena Nikolić (86. Minela Gačanica), Selma Kapetanović, Mejrema Medić (46. Zerina Piskić), Sofija Krajšumović (63. Jelena Koprena), Maja Jelčić (46. Ena Taslidža), Ena Šabanagić.

Drugi meč ovih selekcija biće odigran takođe u Termama Čatež, 26. juna u 11:00 sati.