SportDržavni TimZmajevi u 95.minuti ostali bez pobjede nad Grčkom

Zmajevi u 95.minuti ostali bez pobjede nad Grčkom

Nogometna reprezentacija BiH se neporažena vraća sa gostovanja kod selekcije Grčke u Atini, ali ostaje velika žal za sva tri boda koje su Zmajevi praktično imali u džepu. U prvom dijelu utakmice je naša reprezentacija bila puno bolja na terenu i potpuno su dominirali, uz nekoliko dobroh prilika, da bi u 32.minuti Pjanić sjajno izveo slobodan udarac, lopta pogađa stativu i pogađa golmana Karnezisa u leđa te završava u golu. Grčka je tek pred kraj prvog poluvremena imala prvu priliku, ali Begović sjajno brani. U drugom poluvremenu je Grčka bila nešto konkretnija i stvorili su neke prilike, ali je odbrana na čelu sa sjajnim Begovićem odolijevala. Imala je BiH nekoliko šansi, a najbolju je propustio Pjanić. U 80.minuti su obje selekcije ostale sa igračem manje nakon isključenja Džeke i Papadopoulosa, a ukupno je našim nogometašima pokazano osam žutih i jedan crveni karton. I kada se činilo da će naši najbolji nogometaši sa punim plijenom napusiti Karaiskaki stadion, u petoj posljednjoj minuti sudijske nadoknade Tzavellas efektno pogađa za konačnih 1:1, mada je ranije sudija Eriksson mogao dosuditi prekršaj nad Kolašincem. Prije utakmice bi naši nogometaši sigurno bili zadovoljni remijem, ali nakon ovakve utakmice ostaje žal za pobjedom.