SportDržavni TimŽenska odbojkaška reprezentacija BiH u gostima pregazila Španjolsku

Ženska odbojkaška reprezentacija BiH u gostima pregazila Španjolsku

U susretu 4. kola CEV Zlatne lige, odbojkašice Bosne i Hercegovine rezultatom 3:0 su kao gost savladale Španiju.

Nakon tri poraza u grupnoj fazi, naše djevojke su odigrale fenomenalno i potpuno su deklasirale Španiju, koja je ranije slavila protiv naše selekcije sa 3:1.

Prvi set naše su djevojke dobile sa 25:16, a u drugom je reprezentacija BiH bila jednako ubjedljiva, te ga je dobila sa 25:18. Španija je bolji otpor pružila tek u trećem setu, ali je na kraju i on otišao na našu stranu, i to rezultatom 26:24.

Naš tim je trenutno drugi, a Španija ima šansu da završi ispred Bosne i Hercegovine samo ako dobije Francusku u posljednjem meču. Francuska je dobila sve tri utakmice, dvije protiv BiH, i jednu protiv Španije.