SportDržavni TimZavršen UEFA U-16 Razvojni turnir

Završen UEFA U-16 Razvojni turnir

U Ilijašu su odigrane utakmice posljednjeg kola UEFA razvojnog turnira za U-16 selekcije.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Mađarske rezultatom 1:4.

Janos Galambos je postigao golove u 23. i 44. minuti za Mađarsku. Naša reprezentacija je smanjila zaostatak na 1:2 golom Saida Nišića u 54. minuti. Galambos je potom postigao još jedan gol u 70. minuti. Konačan rezultat postavljen je pogotkom Adama Nyersa u 84. minuti.

Bosna i Hercegovina: Haris Mujanić, Jovan Ćulum, Davud Jusić, Nikša Blagojević, Aleksa Bajić (55. Arman Rebac), Leon Bogović (55. Teufik Hodžić), Benjamin Kadirić (77. Vukašin Gostimirović), Said Nišić, Kenan Vrban (70. Sergej Simić), Amar Numić, Marcus Dobrić (46. Hasan Fatušić).

Mađarska: Marton Prettenhoffer, Peter Milicz, Martin Lakatos, Noel Kovacs, Bende Boza, Adam Zubor, Janos Galambos, Marko Mandity, Levente Zoltal, Botond Nyikos, Mate Webel.

U drugom susretu turnira Slovenija je pobijedila Grčku sa 4:2. Slovenija i Mađarska su turnir završile sa po 7 bodova, Grčka je osvojila 4, a Bosna i Hercegovina 0.