BiHZajednički ciljevi i pravci djelovanja menadžmenta, sindikata i Upravnoga odbora RTV Federacije...

Zajednički ciljevi i pravci djelovanja menadžmenta, sindikata i Upravnoga odbora RTV Federacije BiH

Upravni odbor RTV Federacije BiH održao je danas svoju četvrtu redovnu sjednicu. Članovi UO RTVFBiH susreli su se s predsjednikom Samostalnog sindikata uposlenika RTV FBiH Ivicom Pjanićem i tom prilikom potvrđeni su zajednički ciljevi i pravci djelovanja menadžmenta, sindikata i Upravnoga odbora.

Sindikat je izrazio podršku radu UO RTVFBiH i menadžmentu i njihovim stavovima oko prikupljanja i raspodjele RTV takse. Zaključeno je da se sve mora odvijati sukladno zakonskim propisima. RTV Federacije BiH je posvećena u iznalaženju najboljih rješenja za trenutačne izazove s kojima se suočavaju javni RTV servisi u BiH.

U okviru svojih zakonom definisanih obaveza UO RTVFBiH je do danas donio novi Poslovnik o radu UO RTVFBiH. Razriješio je generalnog direktora i imenovao vd. direktoricu, te je raspisao konkurs za generalnoga direktora/cu.

Održani su razgovori sa članovima Poslovodnog odbora, načinjena je dubinska analiza poslovanja, te se započelo raditi na izradi teksta novoga Statuta RTVFBiH, navodi se u saopćenju za javnost koje potpisuje Daniela Gogić, predsjednica UO RTV FBiH.

Fena / Visoko.co.ba


Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.

Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.

NAJNOVIJE