SportRukometVisočki rukometaši u petom kolu upisali peti poraz, upriličena minuta šutnje za...

Visočki rukometaši u petom kolu upisali peti poraz, upriličena minuta šutnje za Edhema Sirću i Sakiba Malkočevića u Tuzli

Rukometaši tuzlanske Slobode upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu u prvenstvu BiH, nakon što su večeras u Mejdanu u okviru 6. kola Premijer lige BiH savladali visočku Bosnu rezultatom 31:21 (16:7).

Prije početka utakmice minutom šutnje odana je počast Edhemu Sirći i Sakibu Malkočeviću, nedavno preminulim legendama bh. sporta.

Slobodu su do pobjede predvodili Alen Ovčina sa jedanaest, Edin Klis sa pet, te Emir Suhonjić sa četiri postignuta gola.

U ekipi Bosne Vispak Luka Karanović postigao je sedam golova, Kerim Čabaravdić četiri, dok je Mahir Burić dodao tri gola.

Sloboda nakon šest odgiranih kola ima 8 bodova, dok je Bosna Vispak i dalje bez osvojenog boda.

U narednom kolu koje je na rasporedu u subotu ekipa Slobode je trebala gostovati kod ekipe Slavije. Susret je otkazan zbog problema sa koronavirusom ekipe iz Istočnog Sarajeva.

Priliku za osvajanje prvih bodova ekipa iz Visokog će tražiti u subotu kada im u goste dolazi Krivaja iz Zavidovića.