Lokalne TemeSportVisočki rukometaši se oprostili od Kupa BiH

Visočki rukometaši se oprostili od Kupa BiH

Rukometaši Hercegovine izborili su plasman u četvrtfinale Kupa BiH. Nevesinjci su večeras nadigrali Bosnu iz Visokog rezultatom 38:32 u utakmici u kojoj su imali vođstvo od početka do kraja. Samo u prvih desetak minuta vladala je rezultatska ravnoteža, a potom su domaći brzom i efikasnom igrom već do poluvremena stekli nedostižnih sedam golova. U nastavku se igralo gotovo bez odbrana, a treneri su dali priliku i mlađim igračima. Zlatić je na pravi način iskoristio povjerenu minutažu i bio je najefikasniji u redovima Hercegovine. Kod gostiju iz Visokog istakao je Vražalić sa 11 golova.

HERCEGOVINA – BOSNA 38:32 (22:15)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 250. Sudije: Andrej Kolobarić, Danijel Križanović (Mostar).

HERCEGOVINA: Ivanović (2), Šarenac (2), Čabrilo(4), Dragović (5), Vujadinović, Cvijanović, Vučić (1), Zečević (1), Bašić (5), Zlatić (7), DŽelilović (5), Kovač, Karanović (1), Tomić (2), Ražnatović (2), Katić (1).

BOSNA: Žiga, Ahmetaš (1), Čabaravdić (5), Vražalić (11), Halilbegović (1), Mimić (2), Huseljić (2), Karavdić (3), Nazifović (4), Hrnjić (1), Jamaković (2).