SportRukometVisočani titulu ostavili u Gračanici: U sjajnom derbi susretu RK Bosna poražena...

Visočani titulu ostavili u Gračanici: U sjajnom derbi susretu RK Bosna poražena sa 25:21

Nakon sjajnog niza pobjeda i gotovo dva mjeseca na vrhu tabele rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, rukometaši visočke Bosne večeras su doživjeli drugi ovosezonski poraz.

U dupke punoj dvorani u Gračanici domaći rukometaši uspjeli su doći do velike pobjede pri rezultatu 25:21, čime su i preuzeli vodeću poziciju na premijerligaškoj tabeli.

Iako su gosti odlično krenuli u utakmicu, uz dosta veliku podršku navijača iz Visokog, rukometaši iz Gračanice uspjeli su da održavaju rezultat sve do poluvremena, koje je bilo poprilično napeto, čemu svjedoči i rezultat od 9:11 nakon prvih 30 minuta igre. U drugom poluvremenu nekoliko ključnih grešaka u odbrani Visočana stvorile su dodatne prilike za domaće rukometaše, koje su ovi spretno iskoristili, te tako stekli veliku prednost za konačnih 25:21.

Svakako, sigurno je da je veliki hendikep za Visočane bila i povreda najbolje strijelca ekipe Mirze Kapića netom prije ove veoma važne utakmice, zbog čega se osjetio i značajan pad u igri cijele ekipe, no to nije nešto na što se izabranici Edhema Sirče neće moći priviknuti u nastavku sezone. Inače, Kapić je na jednom od posljednjih treninga ove sedmice doživio tešku povredu zgloba, zbog koje će pauzirati najmanje tri mjeseca.

U nedostatku Kapića kod gostiju se nametnuo proslavljeni bh. reprezentativac Adnan Harmandić koji je postigao osam golova, dok su Tarik Medžić i Mirza Mimić dodali po pet, odnosno četiri pogotka. Također, poprilično dobru partiju pružili su i golmani Visočana, pa je tako Grčo upisao deset odbrana, dok je Sirčo dodao njih pet.

S druge strane, domaćini su odlično rasporedili pogotke, pa su tako po njih pet postizali Dušan Živanov, Dino Hamidović i Harun Đulić, dok su po četiri postigli Slaven Šijaković i Omer Mehmedović.

Pored ovog važno je dodati da su na rezultat utakmice dodatno utjecale i diskutabilne odluke sudijskog para sa večerašnjeg derbi susreta, te da su sudije donosile odluke na štetu obje ekipe, što u konačnici govori još jednom o brojnim sudijskim propustima koji su zabilježeni ove sezone na parketima širom BiH.

Ipak, i pored svega, Visočani ne mogu nikako biti nezadovoljni postignutim rezultatom, te se već sada moraju okrenuti zaostalom susretu sa još jednim direktnim konkurentom. Riječ je naravno o RK Vogošća, protiv koje će zaigrati u srijedu, 12. decembra i ovog puta na gostujućem terenu, ali sigurni smo uz mnogo veću podršku navijača iz grada podno bosanskih piramida.