NaslovnicaSportNogometVišća strijel...

Višća strijelac za Basaksehir

Basaksehir je na svom terenu u 4. kolu Evropske lige remizirao sa Hoffenheimom 1:1, a izjednačujući gol postigao je Edin Višća u posljednjim trenucima. Grillitsch je doveo goste u vodstvo u 47. minuti i kada se činilo da će njemački predstavnik slaviti, Višća je sjajnim golom u 93. minuti uspio da spasi Basaksehir poraza, koji gotovo više nema nikakve šanse za prolaz. Edin Višća je igrao od 62. minute, a Ermin Bičakčić nije konkurisao za meč zbog povrede. Fudbaleri Partizana su sa 2:0 na svom terenu savladali Skenderbeu i ostvarili su prvu pobjedu u takmičenju kojom su zadržali realne šanse da se domognu nokaut faze. Beograđani su slavili golovima Tošića u 39. minuti nakon sjajno izvednog slobodnog udarca i Tawambe u 66. minuti, te su stigli do važnih bodova koji su ih doveli na drugu poziciju u grupi. Veliku šansu propustila je Rijeka koja je na Rujevici poražena od bečke Austrije sa 1:4. Junak gostiju bio je dvostruki strijelac Prokop, a po jedan su dali Serbest i Monschein. Gol za Rijeku djelo je Pavičića, a domaći su od 72. minute igrali bez isključenog Mišića. Zoran Kvržić je u igru ušao u 55. minuti. U istoj grupi AEK je ponovo odigrao bez golova sa Milanom, uz dobru partiju Ognjena Vranješa koji je igrao cijeli meč. Lyon je sa 3:0 bio bolji od Evertona, a na tom meču konačno je zaigrao i naš Muhamed Bešić koji je u 43. minuti zamijenio povrijeđenog Martinu.