SportKošarka(VIDEO) Zvezda do teške pobjede nad FMP-om, Partizan u drami poražen od...

(VIDEO) Zvezda do teške pobjede nad FMP-om, Partizan u drami poražen od Mege

Odigrane su dvije utakmice četvrtog kola košarkaške ABA Lige, a obje su nastupila dva slavna beogradska kluba.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP u Železniku rezultatom 83:72. “Crveno-bijeli” su 37. put u nizu bili bolji od “Pantera” i tako zadržali maksimalan učinak u regionalnom košarkaškom prvenstvu (4-0).

Bio je ovo uspješan debi za novog trenera Joanisa Sferopulosa, koji je u nedjelju zamijenio Duška Ivanovića na klupi Crvene zvezde.

Djelovalo je da će Zvezda rutinski slaviti na ovom susretu, ali je FMP uspio da u drugoj polovini treće četvrtine smanji, a onda početkom posljednjeg kvartala čak i povede. Vicešampion je odbio nalet domaćih serijom 10:0 da bi na kraju nanio FMP-u treći poraz u ABA Ligi ove sezone (1-3).

Kod FMP-a najviše se istaknuo Jordan Walker sa 17 postignutih poena i četiri asistencije Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Miloš Teodosić sa 11 postignutih poena i 10 asistencija.

Košarkaši Partizana su doživjeli poraz od ekipe Mege nakon neizvjesne završnice, rezultatom 88:86.

Partizan je od početka krenuo loše u utakmicu. Do 7. minute prve četvrtine su bili na jednocifrenom broju poena, a Mega je na krilima sjajnog Nikole Topića i Nikole Đurišića stvorila veliku prednost. Partizan se u drugoj četvrtini malo sabrao i počeo da igra, ali ipak to nije bilo dovoljno. Na odmor se otišlo sa 40:29 za Megu.

Ipak kada se očekivala još veća reakcija Partizana, Mega je otišla na velikih 20 poena prednosti u trećoj četvrtini. Na startu posljednje četvrtine Partizan je krenuo da topi prednost pomoću dvojca Aleksa Avramović i Frank Kaminsky. Gosti su smanjivali prednost cijelu četvrtinu i na kraju i izjednačili, ali Mega je na kraju imala posljednji napad kada je ponovo loptu uzeo mladi Topić i krenuo na polaganje koje je izašlo iz obruča, ali je Uroš Trifunović u “šumi ruku” vratio loptu u koš i tako je Mega priredila veliko iznenađenje.

Megu su predvodili Nikola Đurišić sa 17 postignutih poena, Uroš Plavšić sa 15, te pomenuti Nikola Topić sa 14 poena. Kod Partizana su se istakli Aleksa Avramović sa 26 postignutih poena i Frank Kaminsky sa 24 postignuta poena.