SportNogomet(VIDEO) Zrinjski slavio protiv Sarajeva

(VIDEO) Zrinjski slavio protiv Sarajeva

U derbiju 18. kola nogometne lige Premijer BiH Zrinjski je na stadionu pod Bijelim brijegom svladao ekipu Sarajeva rezultatom 2:0.

Prvu veliku priliku na utakmici imali su gosti iz Sarajeva, ali je udarac Mustafića u 17. minuti obranio Marić.

Zrinjski je zaprijetio sredinom prvog poluvremena, a veliku šansu za doći u vodstvo ”Plemići” su imali iz jedanaesterca, koji je dosuđen u 33. minuti nakon što je Beganović srušio Sabljića. Loptu je na bijelu točku namjestio Nemanja Bilbija, ali golman mu je obranio udarac.

Bilbija je zato bio precizan u 40. minuti, kada je na asistenciju Memije zabio za 1:0.

Samo tri minute kasnije Zrinjski je udvostručio vodstvo pogotkom Damira Zlomislića nakon odlične asistencije Tomislava Kiša.

Sudac Irfan Peljto je u 70. minuti prekinuo utakmicu nakon bakljade i vatrometa navijača mostarskog kluba, koji su se na taj način oprostili od tribine ”Stajanje”, koja se uskoro ruši. Utakmica je nastavljena u 72. minuti.

U drugom poluvremenu trener Sarajeva je izmjenama pokušao promijeniti tijek utakmice, ali ni to nije pomoglo.

Bez pretjeranog uzbuđenja Zrinjski je iskontrolirao utakmicu do kraja pa je ona završila rezultatom 2:0.

Zrinjski je ovom pobjedom jesenski dio sezone završio na drugom mjestu s 38 bodova, sedam iza vodećeg Borca. Sarajevo se nalazi na četvrtom mjestu s 33 boda, jednako kao što ima i Velež na trećem mjestu.