SportNogomet(VIDEO) Zrinjski nakon preokreta stigao do nova tri boda

(VIDEO) Zrinjski nakon preokreta stigao do nova tri boda

Zrinjski i Sloga Meridian su u Mostaru odigrali zaostali susret prvog kola WWin lige BiH. Plemići su slavili sa ubjedljivih 3:1.

Prvu priliku na utakmici imala je ekipa Zrinjskog u 15. minutu. Tičinović je ubacio loptu u šesnaesterac gdje je Ćuže ostao sam na pet metara. Krilni napadač domaćih šutirao je glavom, ali golman Pavlović brani njegov udarac.

Nakon ovoga uslijedio je nešto mirniji period, bez mnogo prilika. Tim iz Mostara je napadao, ali ekipa Vlade Jagodića bila je izuzetno kompaktna u zadnjoj liniji.

U 50. minutu Sloga dolazi u vodstvo. Nakon jedne greške u zadnjoj liniji Zrinjskog, Jović je izašao sam na golmana domaćih. Napadač Dobojlija bio je siguran u ovoj situaciji.

Ipak, slavlje gostiju nije trajalo dugo. Plemići su preokret realizovali u samo nekoliko minuta. Prvo je Mulahusejnović u 60. minutu, poslije odlične kontre, pogodio za 1:1, a nakon toga u 67. minutu strijelac je bio Topić.

Konačnih 3:1 postavio je Toni Šunjić u 79. minutu. Štoper Zrinjskog bio je najviši u skoku nakon kornera koji je izveo Topić. Šutirao je glavom i zatresao mrežu gostiju.

Zrinjski – Sloga 3:1 (Mulahusejnović 61′, Topić 67′, Šunjić 79′ – Jović 50′)

Stadion pod Bijelim brijegom. Glavni sudija: Admir Musić (Sarajevo)

ZRINJSKI: Marić, Memija, Barišić, Šunjić, Tičinović, Ćavar, Surdanović (Mlinar), Čamber (Topić), Ćuže (Jurilj), Kiš (Posavec), Mulahusejnović (Rušević).

SLOGA: Pavlović, Varga, Ristić, Omić (Delić), Milanović, Grabež, Milićević (Milosavljević), Predragović (Đokić), Jović, Veselinović (Karać), Vidić.