SportNogomet(VIDEO) Zrinjski na svom terenu svladao Posušje

(VIDEO) Zrinjski na svom terenu svladao Posušje

Ekipa Zrinjskog, u okviru 5. kola WWin lige BiH, savladala je Posušje sa minimalnih 1:0. Strijelac jedinog pogotka na meču bio je Tomislav Kiš.

Otvaranje utakmice u Mostaru nije nam ponudilo mnogo uzbuđenja. Domaći su pokušavali preko Malekinušića, a gosti preko Hanuljka. Ipak, ozbiljnijih prilika nije bilo.

Pokušaj Mlinara iz slobodnog udarca otišao je tik pored stative gola Galića. Ovo se desilo u 36. minuti. Nekoliko trenutaka kasnije, iz slobodnjaka je pokušao i Rozić, ali bezuspješno.

Prvu ozbiljniju situaciju vidjeli smo tek u 45. minuti. Jakovljević je šutirao iz gužve nakon kornera, ali golman Posušja, Marko Galić, odlično je zaustavio njegov pokušaj.

U 51. minuti, nakon duela Rozića i Malekinušića, sudija Gedžić odlučio je da pokaže na bijelu tačku. Penal za Zrinjski. Odgovornost za izvođenje jedanaesterca preuzeo je Tomislav Kiš, koji je bio izuzetno siguran. Zrinjski 1, Posušje 0.

Gosti su preko Kamenara imali dvije sjajne prilike da dođu do izjednačenja. U 80′ Kamenar se našao sam pred golom Marića, ali je loše šutirao glavom. Samo minutu kasnije, novi pokušaj 30-godišnjeg veznjaka Posušja. Još jednom lopta odlazi pored gola Zrinjskog.

Do kraja nije bilo promjene rezultata. Konačan rezultat glasio je 1:0 u korist Zrinjskog.

Zrinjski – Posušje 1:0 (Kiš 52′)

Stadion pod Bijelim brijegom. Glavni sudija: Darko Gedžić (Brčko).