SportNogomet(VIDEO) Zrinjski deklasirao Tuzla City u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa BiH

(VIDEO) Zrinjski deklasirao Tuzla City u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa BiH

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Bosne i Hercegovine su na stadionu Tušanj savladali Tuzla City ubjedljivim rezultatom 3:0.

Utakmica je bila riješena u prvih 45. minuta kada su Mostarci stigli do kapitalne prednosti.

Već u 8. minuti gosti su poveli. Poslije duela na centru igrališta Silvio Ivanković je uputio pravovremeni pas ka Kerimu Memiji, koji prolazi pored Ajdina Nukića i matira golmana Nevresa Fejzića.

Dva minuta kasnije novo slavlje Mostaraca. Josip Ćorluka je uputio izvrstan centaršut, a siguran egzekutor bio je Nemanja Bilbija.

Domaći su u nastavku imali nekoliko poluprilika iz kojih se nije izrodila opasnost po gol Zrinjskog.

U 41. minuti u šesnaestercu je srušen Antonio Prskalo, a sudija Irfan Peljto je pokazao na jedanesterac. Siguran realizator bio je Nemanja Bilbija.

U drugom dijelu pao je intenzitet utakmice, a jedina izglednija prilika je šut Marija Ćužea koji je pogodio stativu.

Zrinjski je s ubjedljivom pobjedom jednom nogom u finalu, a pretpostavlja se kako će revanš u Mostaru 19. aprila biti formalnost.