SportSkijanje(VIDEO) Zenhäusernu slalom u Chamonixu

(VIDEO) Zenhäusernu slalom u Chamonixu

Hrvatski skijaš Samuel Kolega ostvario je rezultata karijere u Svjetskom kupu, u subotu je u slalomu u Chamonixu zauzeo deveto mjesto, a Filip Zubčić je bio 14.. Pobjeda je pripala Švicarcu Ramonu Zenhäusernu.

Zenhäusern je slavio s 1.02 sekunde prednosti pred najvećim iznenađenjem utrke, Grkom AJ Ginnisom koji je sa startnim brojem 45 na kraju doskijao do druge pozicije.

Treće mjesto pripalo je Zenhäusernovom sunarodnjaku Danielu Yuleu (+1.06).

Samuel Kolega, koji je u prvoj vožnji bio 19. odlično je odradio drugi “lauf” u kojemu je ostvario četvrti rezultat te je na kraju završio na devetom mjestu sa zaostatkom od 1.83 sekunde za pobjednikom. To mu je najbolji rezultat u karijeri u Svjetskom kupu. Dosadašnji najbolji rezultat bilo mu je 13. mjesto u Flachauu prošle godine.

Bodove je osvojio i Filip Zubčić koji je nakon 13. mjesta u prvoj vožnji zauzeo 14. poziciju zaostavši 2.34 sekunde za Zenhäusernom.

U Chamonixu su nastupili i Istok Rodeš te Matej Vidović. Rodeš je prvi “lauf” završio na 52. mjestu (+2.33), a Vidović nije uspio završiti prvu vožnju.

Vodstvo u poretku slalomaša zadržao je Norvežanin Lucas Braathen koji je propustio utrku u Chamonixu zbog operacije slijepog crijeva.

Braathen vodi sa 430 bodova ispred Yulea (394) i Norvežanina Henrika Kristoffersena (389), koji nakon četvrtog mjesta u prvoj vožnji nije uspio završiti drugi lauf.

S novih 29 bodova Kolega sada ima 67 bodova te se popeo na 27. poziciju najboljih slalomaša. Zubčić je odmah iza njega sa 65 bodova.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Švicarac Marco Odermatt sa 1386 bodova, drugi je Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa 1073 boda, a treći Kristoffersen sa 779 bodova. Zubčić je u ukupnom poretku 31. sa 191 bodom, a Kolega je 74. sa 67 bodova.