SportNogomet(VIDEO) Željezničar nakon preokreta na 'Grbavici' izgubio od GOŠK-a

(VIDEO) Željezničar nakon preokreta na ‘Grbavici’ izgubio od GOŠK-a

Fudbaleri Željezničara poraženi su na svom terenu od ekipe Goška rezultatom 3:2 u susretu 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, koji je po veoma teškim vremenskim uslovima odigran danas na stadionu „Grbavica“.

Domaći sastav diktirao je tempo ovog susreta od prvog minuta, ali većih prilika početkom utakmice nije bilo. Prvi ozbiljan napad Gošk je izveo u 18. minutu kada je nakon kontranapada Ramljak šutirao ravno u golmana Željezničara Muftića.

Nakon nekoliko slabijih napada, napori Željezničara su urodili plodom u 34. minutu kada je Mekić doveo domaći sastav u vodstvo. Vodstvom domaćina od 1:0 okončano je prvo poluvrijeme.

Željezničar je imao inicijativu i početkom drugog poluvremena, a prvu ozbiljnu priliku u 51. minutu propustio je napadač „plavih“ Krpić, koji nije uspio savladati gostujućeg golmana Bobić.

Iako je Željezničar bio bolji protivnik u drugom poluvremenu i kreirao veći broj prilika, Gošk u 61. minutu dolazi do poravnanja odličnim pogotkom Skorupa iz slobodnog udarca.

Kako se bližio kraj susreta, Željezničar je intenzivirao napade, te u narednih petnaestak minuta kreirao nekoliko izglednih prilika koje ipak nogometaši domaćeg tima nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

Veliku priliku u nakon ubačaja iz kornera u 74. minutu propustio je Cocalić, a već u narednom minutu s druge strane stigla je kazna za njegov promašaj kada Hasukić postiže drugi gol za gostujući tim.

Do posljednjih minuta susreta Željezničar nije uspijevao ozbiljnije ugroziti gol gostiju iz Gabele, međutim, u sudijskoj nadoknaci Haračić dovodi utakmicu u novi egal, nakon što je uspio iskorisiti grešku golmana Bobića, koji je loše reagovao nakon Mekićevog šuta i nije uspio izbaciti loptu ispred svog gola.

U posljednjim minutama sudijske nadoknade Turunjanin propušta veliku šansu za domaće, a potom slijedi nova kazna za Željezničar kada Nižić zabija za šok na Grbavici i veliku pobjedu gostiju od 3:2.