SportNogomet(VIDEO) Željezničar na Grbavici savladao Tuzly City

(VIDEO) Željezničar na Grbavici savladao Tuzly City

Fudbaleri Željezničara pobijedili su na Grbavici ekipu Tuzla Cityja sa 4:2, u susretu petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je došao do druge pobjede u sezoni, a sa četiri gola u mreži ispratio je ekipu iz Simin Hana koja je na Grbavicu došla kao favorit nakon ubjedljive pobjede nad Sarajevom prije tri dana.

Od početka utakmice domaći su krenuli ofanzivno i propustili nekoliko prilika preko Haračića, Štilića, Cocalića i Santosa. Ipak, u 39. minuti Željezničar uspijeva postići gol. Nukić je igrao rukom u svom šesnaestercu, sudija je pokazuje na bijelu tačku, odakle je siguran bio Semir Štilić.

Željezničar u trećoj minuti nastavka dolazi do drugog gola. Štilić je ubacio iz kornera, Hodžić je šutirao glavom, golman Fejzić odbio, a Gasal ubacio loptu u praznu mrežu. U 54. minuti domači igrači postižu novi gol, a drugi put u listu strijelaca upisao se Gasal koji je iskoristio dodavanje Haračića i rutinski matirao Fejzića.

Za novi pogodak Željezničaru je trebalo šest minuta. Ponovo je jednog igrača Tuzla Cityja pogodila lopta u ruku u kaznenom prostoru, sudija je dosudio jedanaesterac , a pogodak sa bijele tačke postigao je Santos.

U 76. minuti Tuzla City uspijeva da postigne pogodak preko Smajlagića, a konačan rezultat postavio je Veselinović u 83. minuti. Mišić je šutirao, golman Bender je uspio da odbrani, a odbijenu loptu je bivši igrač Željezničara Veselinović poslao u gol.

Odigrane su još dvije utakmice petog kola. Sloboda je u Banovićima savladala Borac sa 2:0 i došla do prve pobjede u sezoni, dok je Posušje pobijedilo Slogu iz Doboja sa 3:2.

U prvoj utakmici ovog kola u petak je Leotar pobijedio Velež s 1:0.

Danas igraju Igman i Sarajevo (17:30), dok je utakmica Zrinjski – Široki Brijeg odgođena.