SportNogomet(VIDEO) Željezničar i Radnik se sastali na Grbavici, pobijedio je Ivica Osim

(VIDEO) Željezničar i Radnik se sastali na Grbavici, pobijedio je Ivica Osim

Fudbaleri Željezničara i Radnika remizirali su rezultatom 1:1 u susretu 31. kola Premijer lige BiH, a meč je obilježilo odavanje počasti legendarnom Ivici Osimu.

Sudbina je htjela da FK Željezničar tek više od dvije sedmice nakon smrti Ivice Osima odigra svoju prvu domaću utakmicu u Premijer ligi BiH, a fudbaleri Edisa Mulalića su ugostili Radnik, u meču u kojem fudbal opravdano nije bio ni najmanje u centru pažnje.

Sve i da je meč imao rezultatski značaj, a nije, opet bi ono što akteri utakmice prikažu bilo u drugom planu, a takav će biti i ovaj izvještaj. Nakon dvije minute uvodne tišine u kojima su Manijaci spremali spektakularan oproštaj Ivici Osimu, sve je eksplodiralo kada je podignuta koreografija domaćih navijača, kojom je ispraćen legendarni Štraus sa Grbavice.

Navijači su počeli skandirati ime Ivice Osima i emotivno su proživljavali svaki trenutak. Duh legendarnog fudbalera, trenera i čovjeka bio je nad Grbavicom i u takvoj atmosferi, nije bilo toliko važno šta će napraviti fudbaleri jednog i drugog tima. Ipak, treba i to reći, domaći su bili silno motivisani, a u 12. minuti su poveli pogotkom Sedada Subašića nakon asistencije Luke Malića.

Dok su tribine u sav glas skandirale Ivica Osim, mladi ofanzivac Željezničara pogodak je poklonio upravo Osimu, a dao je taj pogodak krila domaćima da protiv indisponiranih gostiju iz Bijeljine nastave stvarati šanse. Nije se Radnik branio, i sam je želio nešto napraviti u ovom meču, ali nije u tome uspijevao. Nekoliko pokušaja je bez većih problema zaustavio mladi golman Muftić, koji je u ovoj utakmici dobio šansu prije standardnog Bendera.

Do kraja prvog dijela, domaći su imali dosta polušansi i nekoliko ozbiljnijih, uglavnom preko Armina Hodžića, ali ozbiljnije prijetnje za gol Sameda Hodžića, čuvara mreže Radnika, uglavnom nije bilo, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0.

Željezničar je otvorio drugo poluvrijeme dobrom šansom za Armina Hodžića, čiji udarac zaustavlja večeras sjajno raspoloženi Samed Hodžić na golu Radnika, a iako se od domaćih očekivalo da agresivno krenu ka golu Radnika i stignu i do drugog pogotka, tempo igre u drugom dijelu bio je obostrano umrtvljen i nije se baš imalo previše toga za vidjeti.

Domaćin je bio puno bolji tim, ali je imao manje šansi i manje je napadao gol Radnika nego u prvom dijelu. Međutim, ogromnu, kolosalnu šansu propustio je rezervista Aleksandar Vučenović u 70. minuti, kada je sam izbio pred Sameda Hodžića i potom šutirao direktno u njega.

Kaznio je Radnik ovaj promašaj Željezničara desetak minuta kasnije. Nenad Nikić je uposlio rezervistu Handžića, koji je tek bio ušao u igru, a ovaj je sjajno matirao Vedada Muftića za poravnanje gostiju.

Manijaci su odmah poslije izjednačujućeg gola gostiju napravili bakljadu u čast Ivice Osima. Zapaljena je u 81. minuti 81 baklja, te je i na taj način upriličen oproštaj od Željezničarove najveće legende.

Do kraja meča, Radnik je uspio napraviti pritisak na gol domaćina, nadajući se da bi mogao doći i do punog plijena. Ipak, imao je i Željezničar dobru šansu, ali Hodžić je još jednom bio oprezan. U samom finišu meča, gosti su ostali sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Bojan Batar, koji je u stopostotnoj šansi zaustavio mladog Beću.

Susret je okončan rezultatom 1:1, a ovaj rezultat garantuje ispadanje Radnika iz lige. Bijeljinski tim sada nema ni teoretske šanse za opstanak u društvu najjačih, barem kad je u pitanju stanje na terenu.