SportSkijanje(VIDEO) Završio Odermattov niz, Zubčić osmim mjestom do bronce

(VIDEO) Završio Odermattov niz, Zubčić osmim mjestom do bronce

U posljednjem veleslalomu sezone na završnici Svjetskog kupa slavio je Švicarac Loic Meillard, dok je Filip Zubčić završio utrku na osmom mjestu. Marco Odermatt, vodeći nakon prve vožnje nije završio drugi lauf.

Zubčić je nakon prve vožnje bio četvrti, ali je potom na zasoljenom i mekanom snijegu u drugoj vožnji pokvario plasman i osvojio osmo mjesto.

Filip je u ovu utrku ušao s dva boda više od Švicarca Loica Meillarda na drugom mjestu u poretku veleslalomaša, a Meillard je nakon pobjede u Saalbachu skočio na drugu poziciju, dok je Zubčić sezonu završio kao treći veleslalomaš svijeta.

Drugi je u posljednjem veleslalomu sezone bio Joan Verdu iz Andore koji je za Meillardom zaostao 71 stotinku, a treće mjesto pripalo je Švicarcu Thomasu Tumleru (+0.91).

Prekinut Odermattov niz

Najveće iznenađenje je odustajanje do danas nepobjedivog Marca Odermatta, koji je već ranije postao ukupni pobjednik i ove discipline i Svjetskog kupa, a u Saalbachu je lovio 13. uzastopnu pobjedu u veleslalomu.

No, u drugoj vožnji je Švicarac na početku staze pogriješio, pa je rekord Ingemara Stenmarka od 14 pobjeda u nizu u jednoj disciplini zasad ostao siguran.

U veleslalomu je Zubčić konačno treći s 402 boda, a ukupno je s 476 bodova na desetoj poziciji, no nije uspio prijeći 500 bodova i osigurati nastup u sutrašnjem slalomu.