SportNogomet(VIDEO) Višća strijelac u porazu Trabzonspora

(VIDEO) Višća strijelac u porazu Trabzonspora

Hatayspor je u 6. kolu turske Super lige kao domaćin nakon velikog preokreta savladao Trabzonspor, rezultatom 3:2, a jedan od golova za gostujući sastav postigao je bivši bh. reprezentativac Edin Višća.

Trabzonspor je poveo u 44. minuti upravo golom Višće, a prednost su uvećali u 62. pogotkom Nigerijca Paula Onuachua.

Hatayspor je potom napravio veliki preokret u drugom poluvremenu.

Prvo su postigli gol u 72. minuti preko Rigoberta Rivasa, u 88. pogotkom Didiera Lamkela Zea izjednačili na 2:2, te u sedmoj minuti sudijske nadoknade golom Fisayoa Dele-Bashirua pogodili za 3:2 i nova tri boda.

Poslije 6. kola Hatayspor zauzima četvrto mjesto sa deset bodova, a Trabzonspor je šesti sa bodom manje.

Lider je ekipa Fenerbahcea sa maksimalnih 15 bodova, ispred velikog rivala Galatasaraya koji ima 13.