SportNogomet(VIDEO) Villarreal i Real Madrid izborili plasman u polufinale Lige prvaka

(VIDEO) Villarreal i Real Madrid izborili plasman u polufinale Lige prvaka

Odigrane su prve uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka u kojim je Bayern na “Alianz Areni“ dočekao Villareala, a Real Madrid na “Santiago Bernabeuu“ ugostio ekipu Chelseaja, a plasman u polufinale izborili su timovi Villarreala i Real Madrida.

Real je u prvom meču na londonskom “Stamford Bridgeu“ slavio pobjedu s visokih 3:1 i to zahvaljujući het-triku odličnog Karima Benzeme i večeras su slovili za izrazitog favorita.

Chelsea je iznenadio u Madridu i poveo golom Masona Maunta već u 15. minuti, a za vodstvo od 2:0 i izjednačenje ukupnog rezultata u 51. minuti je pogodio Antonio Rudiger. Gol za 3:0 postigao je Marcos Alonso u 62. minuti meča, ali je sudija konsultirao VAR i poništio gol zbog prethodnog igranja rukom.

Desetak minuta kasnije terensku dominaciju Chelseaja golom za velikih 3:0 kruniše Timo Werner, ali nedugo zatim Rodrygo nakon fantastične asistencije Luke Modrića pogađa za Real i konačni rezultat utakmice 3:1 i produžetke koji su odlučivali o prolazu u polufinale. Već u prvim minutama produžetaka gol za prolaz Reala u polufinale postigao je francuski golgeter Benzema.

U drugom meču u Minhenu je Bayern bio veliki favorit protiv Villarreala, ali španski tim je u prvom meču pobijedio s 1:0 i pokazao da ranija eliminacija Juventusa nije bila slučajnost, već plod dobre igre.

Villarrealova odbrana kapitulirala je u 52. minuti kada sjajan gol postiže Robert Lewandowski. Bilo je to izjednačenje ukupnog skora i činilo se da Bayern kreće u presudne napade, ali Villarrealov Samuel Chukwueze je u posljednjim minutama meča pogodio za 1:1 i prolaz španskog tima u polufinale.

Real Madrid će u polufinalu Lige prvaka igrati protiv boljeg iz četvrtfinalnog duela Atletico Madrid – Manchester City koji revanš susret igraju večeras, a City ima gol prednosti iz prvog meča.

Villareal će pak u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Liverpool – Benfica, koji također igraju večeras, a Liverpool iz prvog meča ima veliku prednost od 3:1.