SportRukomet(VIDEO) Veszprem i Gudme izborili četvrtfinale, pet golova Štrleka

(VIDEO) Veszprem i Gudme izborili četvrtfinale, pet golova Štrleka

Rukometaši mađarskog Veszprema i danskog GOG Gudmea posljednji su putnici u četvrtfinale rukometne Lige prvaka.

Veszprem je u uzvratnom susretu osmine finala porazio Pick Szeged s 38-33 potvrdivši uvjerljivih 36-23 iz prve utakmice.

Domaćine su do pobjede predvodili Rasmus Lauge Schmidt s devet golova, Gašper Marguč sa sedam i hrvatski rukometaš Manuel Štrlek s pet golova. Na suprotnoj strani su najefikasniji bili Imanol Garciandia Alustiza s 10 golova te Bogdan Radivojević sa šest golova. Mirko Alilović je imao dvije obrane za Pick Szeged.

Veszprem će u četvrtfinalu igrati protiv poljskog Kielcea.

Četvrtfinale je izborio i GOG Gudme koji je u danskom okršaju bio bolji od Aalborga. Aalborg je u prvom susretu slavio s 30-28, no Gudme je u uzvratu pobijedio s 32-24 nadoknadivši zaostatak. Gudme je već u prvom poluvremenu poveo sa šest razlike (9-3), ali je Aalborg do poluvremena smanji zaostatak na 15-11. U drugom dijelu domaćin je bio daleko bolji, poveo je šest, pa sedam, a zatim i osam razlike s koliko je na koncu i završilo.

Simon Bogetoft Pytlick je zabio osam, a Emil Wernsdorf Madsen i Lukas Lindhard Jorgensen po sedam golova za pobjednički sastav, dok su kod Aalborga najefikasniji bili Felix Claar sa šest i Victor Klove s pet golova.

GOG Gudme sada čeka Barca. U srijedu su plasman u četvrtfinale osigurali i rukometaši njemačkog Kiela i poljske Wisle iz Plocka.

Kiel će u četvrtfinalu igrati protiv PSG-a, a Wisla protiv Magdeburga.

Prve utakmice četvrtfinala na rasporedu su 10. i 11. svibnja, a uzvrati su tjedan dana kasnije.