SportAuto-Moto(VIDEO) Verstappen slavio ispred Hamiltona u Španjolskoj

(VIDEO) Verstappen slavio ispred Hamiltona u Španjolskoj

Nizozemski vozač Max Verstappen (Red Bull) pobjednik je Velike nagrade Španjolske u Barceloni.

Vodeći u ukupnom poretku Formule 1 slavio je ispred dva Mercedesa, Lewis Hamilton osvojio je drugo mjesto (+24.090) dok je treći završio George Russell (+32.389).

Verstappenov momčadski kolega Sergio Perez imao je startni broj 11, a na kraju je utrku završio na četvrtom mjestu.

Na petom mjestu bio je Carlos Sainz u Ferrariju, a zatim dva vozača Aston Martina, Lance Stroll i Fernando Alonso.

Verstappen je na stazi “Circuit de Catalunya” ostvario svoju petu pobjedu u ovoj sezoni, a 40. u karijeri na utrkama Svjetskog prvenstva Formule 1. U Barceloni je bio pobjednik i prošle godine, a 2016. na toj stazi došao do svoje prve pobjede u karijeri.

Sljedeća utrka vozi se u kanadskom Montrealu za 14 dana.