SportAuto-Moto(VIDEO) Verstappen pobjednik trke za VN Nizozemske

(VIDEO) Verstappen pobjednik trke za VN Nizozemske

Vozač Red Bula Max Verstappen pobjednik je današnje trke Formule 1 za Veliku nagradu Nizozemske.

Aktuelni svjetski prvak je na domaćoj stazi Zandvoort ostvario 30. trijumf u karijeri i tako povećao vodstvo u generalnom plasmanu.

Drugo mjesto je zauzeo vozač Mercedesa George Russell, dok je treći završio Charles Leclerc iz Ferrarija.

Russellov timski kolega Lewis Hamilton kroz cilj je prošao kao četvrti, a Sergio Perez iz Red Bulla je okončao trku na petoj poziciji.

Bodove su osvojili i Fernando Alonso (Alpine), Lando Norris (McLaren), Carlos Sainz (Ferrari), Esteban Ocon (Alpine) te Lance Stroll (Aston Martin).

U generalnom plasmanu poslije 15 trka vodi Verstappen sa 310 bodova, dok Perez i Leclerc na diobi drugog mjesta imaju po 201 bod.

Naredna trka vozi se sljedeće nedjelje za Veliku nagradu Italije na stazi Monza.