SportAuto-Moto(VIDEO) Verstappen pobijedio u trci Formule 1 u Las Vegasu

(VIDEO) Verstappen pobijedio u trci Formule 1 u Las Vegasu

Vozač Red Bulla Max Verstappen pobijedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Las Vegasa.

Trostruki svjetski šampion ostvario je rekordnu 18. pobjedu u sezoni, a 53. u karijeri.

Drugo mjesto zauzeo je vozač Ferrarija Charles Leclerc, koji je u posljednjem krugu pretekao Sergija Pereza iz Red Bulla.

Vozač Alpinea Esteban Ocon zauzeo je četvrto mjesto, peti je bio Lance Stroll iz Aston Martina, a šesto mjesto zauzeo je Carlos Sainz iz Ferrarija.

Sedmostruki svjetski šampion iz Mercedesa Lewis Hamilton bio je sedmi, a njegov timski kolega George Russell osmi, pošto je kažnjen sa pet sekundi zbog incidenta sa Verstappenom.

Vozač Aston Martina Fernando Alonso bio je deveti, a 10. mjesto zauzeo je Oscar Piastri iz McLarena, koji je osvojio i bod za najbrži krug trke.

Posljednja trka u šampionatu vozi se 26. novembra za Veliku nagradu Abu Dabija.