SportAuto-Moto(VIDEO) Verstappen pobijedio na Catalunyi i preuzeo vodstvo u prvenstvu F1

(VIDEO) Verstappen pobijedio na Catalunyi i preuzeo vodstvo u prvenstvu F1

Vozač Red Bulla Max Verstappen pobjednik je utrke Formule 1, koja je na stazi Catalunya vožena za Veliku nagradu Španije.

Aktuelnom svjetskom prvaku ovo je treća pobjeda zaredom i ukupno 24. u karijeri.

Njegov timski kolega Sergio Perez završio je na drugom mjestu, a na pobjednički podijum popeo se i vozač Mercedesa George Russell.

Carlos Sainz iz Ferrarija je trku okončao na četvrtom mjestu, peti je kroz cilj prošao sedmostruki svjetski šampion Lewis Hamilton (Mercedes), a šesti je završio vozač Alfa Romea Valtteri Bottas.

Do bodova su došli i Esteban Ocon, Lando Norris, Fernando Alonso i Yuki Tsunoda.

Verstappen je iskoristio kvar na bolidu vozača Ferrarija Charlesa Leclerca i tako preuzeo vodstvo u šampionatu. Nizozemac ima 110 bodova, Leclerca ima šest bodova manje, a treći je Perez sa 85 bodova.

Naredna trka vozi se za sedam dana za Veliku nagradu Monaka.