SportNogomet(VIDEO) Veliki preokret Borussije

(VIDEO) Veliki preokret Borussije

Jedan od Dinamovih suparnika u Ligi prvaka, Borussia Dortmund, je u petom kolu Bundeslige s 4:2 na svom stadionu pobijedila Bochum, i to nakon što je bila u zaostatku 0:2.

Gosti su poveli golovima Matusa Bere u 16. i Danija de Wita u 21. minuti, no Serhou Guirassy je u 44. minuti smanjio na 1:2, a potom je u drugom poluvremenu domaćin došao do potpunog preokreta.

U 62. minuti Emre Can je iz kaznenog udarca kojeg je izborio Guirassy izjednačio na 2:2, a Gvinejac je svojim drugim golom u 75. minuti donio potpuni preokret Dortmundu, čiju je pobjedu potvrdio Felix Nmecha udarcem s ruba šesnaesterca u 81. minuti.

Borussia je ovom pobjedom stigla na drugo mjesto na ljestvici sa 10 bodova, dva manje uz utakmicu više od vodećeg Bayerna, dok je Bochum pretposljednji, 17. s jednim bodom.

Jakov Medić odigrao je čitav susret za Bochum.

Dinamo će ugostiti Borussiju 27. studenoga u Zagrebu.